Parex bankai vēl uz pusgadu pagarina norēķinu ierobežojumus

2010. gada 30. decembris plkst. 16:47
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi līdz nākamā gada vidum pagarināt aizliegumu Parex bankai veikt maksājumus, kas pārsniedz 70 tūkst. Ls.

Šādus ierobežojumus FKTK Parex bankai noteica 2008. gada 1. decembrī – nepilnu mēnesi pēc tam, kad valsts pārņēma šo kredītiestādi. Aizliegums paredz, ka banka nedrīkst veikt debeta operācijas jebkurā valūtā, tai skaitā ar internetbanku, bankomātiem un skaidrā naudā, par summu, kas pārsniedz 70 tūkst. latu kalendārajā mēnesī.

Tomēr tāpat kā iepriekš šie saistību izpildes ierobežojumi nav attiecināmi uz maksājumiem valsts budžetā un valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī uz darījumiem ar Latvijas Banku un Latvijas valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru iegādi, klientu maksājumiem bankai un tās meitas sabiedrībām un uz juridiskām personām, kuru noteiktos tarifus regulē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Ierobežojumu termiņš pagarināts līdz 2011. gada 30. jūnijam.

Tomēr lēmums arī paredz, ka tiem klientiem, kuri viena mēneša ietvaros neveiks debeta operācijas maksimālās debetējamās summas apmērā, pieejamie limiti debeta operāciju veikšanai nākamajā mēnesī tiek palielināti par iepriekšējā mēnesī neizmantoto limita apmēru.

Jāatgādina, ka no Parex bankas šogad tika atdalīta Citadele banka, uz kuru šie ierobežojumi neattiecas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām