Parex bankas noguldījumu apjoms pārsniedz 1 miljardu latu

2010. gada 05. aprīlis plkst. 14:25
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos trijos mēnešos turpinājis palielināties noguldījumu apjoms Parex bankā, un apkopotie dati liecina, ka kopējais depozītu apjoms martā sasniedza 1,019 miljardus latu, informē banka.

Iepriekš šāds noguldījumu apjoms bankā tika reģistrēts 2009. gada aprīlī.

Kopš  šī gada sākuma kopējais klientu noguldījumu apjoms bankā  ir pieaudzis par 117 miljoniem latu. Pieaugums ir vērojams visos bankas biznesa segmentos, taču visvairāk korporatīvo klientu segmentā - par 59 miljoniem latu. Īpaši straujš klientu noguldījumu apjoma pieaugums vērojams pēc otrā maksājuma veikšanas sindicēto kredītu aizdevējiem šā gada februārī, kur lielāko daļu summas - 165 miljonus eiro sedza pati Parex banka.

2009. gadā bankas bizness tika sakārtots trīs galvenajos virzienos – privātpersonu apkalpošana, korporatīvo klientu apkalpošana un privātā kapitāla pārvalde, katram no biznesa virzieniem nosakot individuālas darbības prioritātes.

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabinetā pieņemto Parex bankas restrukturizācijas modeli visi bankas noguldītāji automātiski tiks pārcelti uz jauno banku, un tas nekādā veidā neietekmēs klientu un bankas sadarbību, tai skaitā klientiem nevajadzēs pārslēgt līdz šim ar banku noslēgtos līgumus. Restrukturizācijas plāns ir iesniegts apstiprināšanai Eiropas Komisijā.

Pagājušajā  gadā Parex banka ir piesaistījusi 16,80 tūkst. jaunu klientu; patlaban bankai ir teju 380 tūkst. klientu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds