Parex bankas padomē strādās Privatizācijas aģentūras pārstāvji

2010. gada 04. marts plkst. 16:45
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Tuvākajās nedēļās Parex bankas padomē strādājošais Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjus valsts sekretāra vietnieku Andžu Ūbeli un Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu nomainīs Latvijas Privatizācijas aģentūras (LPA) norīkoti pārstāvji.

FM un Ekonomikas ministrija (EM) uzskata, ka šobrīd ir noslēdzies Parex bankas pēckrīzes stabilizācijas posms – nodrošināta bankas likviditāte un kapitāla pietiekamība, stabilizēta klientu bāze, samazinātas administratīvās izmaksas un optimizēta virkne bankas iekšējo procedūru.

Šobrīd svarīgākais valsts uzdevums ir bankas restrukturizācija, privātā investora piesaiste, valsts ieguldījumu atgūšana. Šajā restrukturizācijas un investora piesaistes fāzē svarīgi, ka lielāku lomu bankas pārraudzībā spēlē LPA kā tiešais bankas akcionārs.

Tādēļ nolemts, ka LPA virzīs bankas padomē savus pārstāvjus, kuriem ir pieredze banku restrukturizācijas jomā – Juri Jākabsonu un Klāvu Vasku.

J.Jākobsons bijis UniCredit Bank Latvijā prezidents, SEB Bank Latvija valdes loceklis un viceprezidents, savukārt K.Vasks strādājis SEB Bank Latvija, bijis pārstrukturēšanas nodaļas un lielo uzņēmumu apkalpošana nodaļas vadītājs.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām