Parex lietā nemaina tiesas noteikto nodrošinājumu

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 21. decembris plkst. 15:56

Rīgas apgabaltiesa ir noraidījusi bijušo a/s Parex banka akcionāru pieteikumu, kurā bija lūgts mainīt iepriekš piemēroto prasības nodrošinājumu, DB pastāstīja tiesas pārstāvis Ilvars Tomsons.

Pilnais tiesas lēmums būs pieejams 28.decembrī, kad to 10 dienu laikā varēs pārsūdzēt likumā noteiktajā kārtībā.

Rīgas apgabaltiesa iepriekš nolēma nodrošināt Parex bankas prasību pret Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki, apķīlājot viņu īpašumus. Savukārt 26. novembrī tiesā bija plānots skatīt atbildētāju lūgumu, mainīt nodrošinājumu vismaz attiecībā uz naudu, kas abiem pienākas no Parex bankas un kas nepieciešama viņu abu noslēgto kredītlīgumu apkalpošanai. Parex banka šā gada oktobrī lauzusi depozītu un kredīta līgumus par 27 milj. ASV dolāru un 20 milj. eiro ar bijušajiem īpašniekiem, lēmumu pamatojot ar to, ka viņi nav veikuši procentu maksājumus.

Banka pret bijušajiem īpašniekiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki vērsās tiesā šā gada 30.jūlijā, prasot viņiem atlīdzināt darbības laikā nodarītos zaudējumus 62 milj. Ls apmērā. DB jau rakstīja, ka, izvērtējot no 1995.gada līdz 2008.gadam slēgtos aizdevumu un noguldījumu līgumus starp banku un abiem bijušajiem bankas valdes locekļiem, kā arī ar saistītām personām, banka konstatējusi vairākus darījumus, kas noslēgti pretēji bankas interesēm.
 

Atslēgvārdi