Parex tiks sadalīts

2010. gada 23. marts plkst. 19:52
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Valdība otrdien atbalstījusi Parex restrukturizācijas plānus, veidojot jaunu banku ar Parex «labajiem» aktīviem.

Šāds bankas dalījums ļaus atgūt maksimāli lielus valsts ieguldītos līdzekļus, to pārdodot, kā arī banka varēs veiksmīgi strādāt Baltijas reģionā.

Jaunajā bankā tiks nodalīti tie aktīvi, kas varētu nodrošināt stabilu bankas darbību nākotnē, bet tie, kas nav tieši saistīti ar bankas nākotnes pamatdarbību, kā, piemēram, nekustamie īpašumi, paliks vecajā bankā.

Bankas aktīvi tiks sadalīti aptuveni uz pusēm. Jaunajā bankā no kopējā aktīvu apjoma tiks nodalīti aptuveni 66% jeb 1,5 miljardi latu, savukārt no bankas kredītportfeļa tajā nonāks nedaudz vairāk 50% jeb vairāk nekā 700 miljoni latu, skaidroja Privatizācijas aģentūras pārstāvis Juris Jēkabsons.

Jaunās bankas izveidei pašlaik papildus līdzekļi nav plānoti, tomēr tās kapitālā tiks ieguldīti 100 miljoni latu no tās naudas, ko valsts iepludinājusi Parex bankā termiņnoguldījumu veidā. Pagaidām nav panākta vienošanās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) par tās līdzdalību pamatkapitālā, un ERAB šādu vēlmi ir paudusi.

Parex bankas vadītājs Nils Melngailis uzsvēra, ka bankas klienti nekādas pārmaiņas nejutīs un pēc restrukturizācijas abas bankas turpinās pildīt savas saistības. Restrukturizācijas plāns vēl jāapstiprina Eiropas Komisijai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām