Pāris gadu laikā kļūst par eksporta izcilniekiem

2017. gada 18. oktobris plkst. 7:45
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Par Latvijas vārda nešanu pasaulē četras iepriekšējo gadu uzlecošās eksporta zvaigznes saņems The Red Jackets dāvinātās sarkanās žaketes

Pāris darbības gadu laikā šie uzņēmumi eksporta apgrozījumā sasnieguši viena miljona eiro atzīmi un veiksmīgi nokļuvuši izcilāko eksporta zīmolu sarakstā. Šogad žaketes kā apzīmējumu un pateicību izcilam darbam eksporta tirgu apguvē saņems infografiku rīku izstrādātājs Infogr.am, saldumu ražotājs Pure Chocolate, LED gaismekļu ražotājs Vizulo un prāta spēļu radītājs Brain Games.

No 2013. gada The Rising Stars jeb uzlecošās eksporta zvaigznes titulu saņēmis jau 21 uzņēmums ar ambīcijām sasniegt viena miljona eiro eksporta apgrozījumu. Šis ir pirmais gads, kad kāds no titula saņēmējiem šo mērķi ir arī sasniedzis. Pure Chocolate un Brain Games to izdevies izdarīt četru gadu laikā, bet Vizulo un Infogr.am vien nepilnu divu gadu laikā. The Red Jackets pārstāvji gan norāda, ka miljona atzīmei tuvojas arī citas uzlecošās eksporta zvaigznes, piemēram, Draugiem.lv grupas uzņēmums Vendon, kas nodarbojas ar tirdzniecības automātu uzraudzības un maksājumu risinājumu izstrādi. Strauji audzis arī brokastu pārslu ražotājs MILZU! un bērnu kartonu spēļu ražotājs GIGI Bloks. No šī gada The Rising Stars pretendentiem The Red Jackets titulam tuvojas arī Latvijas audio tehnoloģiju uzņēmums Sonarworks un PlayGineering, kas strādā ar video analītikas un multimediju sistēmu risinājumu izstrādi.

Šogad The Rising Stars tituls tiks piešķirts vēl 10 eksportētājiem. Kustības autori uzskata, ka iegūtā vestīte uzņēmējiem kalpo kā simbols un iedrošinājums, ka viņi ir pamanīti un žūrija viņos saredz starptautisku potenciālu. Lai vestīti nomainītu pret žaketi, uzlecošajām eksporta zvaigznēm jāsasniedz 1 miljona eiro eksporta apgrozījums.

Visu rakstu Pāris gadu laikā kļūst par eksporta izcilniekiem lasiet 18. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

FOTO: Ieskats Infogr.am «mammas» Prezi birojā
Kā eksperti vērtē Infogr.am iegādes darījumu?
Eksportspēja: Mērķis - kļūt par straujāk augošo šokolādes trifeļu ražotāju pasaulē
Eksportspēja: Gaismekļus eksportē uz Jaunzēlandi
Papildināts - FOTO: Latvijā radītā un Vācijā apbalvotā spēle Ice Cool tuvplānā

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām