Parīzes aviošovā airBaltic dižojas ar jauno Bombardier Q400NextGen

2013. gada 19. jūnijs plkst. 13:55
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Vienā no pasaules lielākajiem un vecākajiem aviošoviem Parīzē izvietota Latvijas aviokompānijas airBaltic jaunā Bombardier Q400NextGen lidmašīna.

Šā gada vasarā airBaltic par 50% palielina savu Bombardier Q400 NextGen floti. No maija sākuma jaunās lidmašīnas pēc to izgatavošanas Toronto rūpnīcā Kanādā airBaltic pakāpeniski sāk izmantot lidojumos. Parīzē izstādītā lidmašīna ir pēc kārtas trešā no četrām jaunajām lidmašīnām, kas šajā vasarā papildinās airBaltic floti.

Četras jaunās lidmašīnas pievienosies astoņiem Q400 NextGen lidaparātiem, kuri pēdējos trīs gadus ir izmantoti lidojumiem no Rīgas.

Jaunās lidmašīnas airBaltic ņems līzingā no Nordic Aviation Capital A/S (NAC) Bilundā, Dānijā, kas jau ir parakstījis pirkuma līgumu ar Bombardier Aerospace par četru Q400 NextGen lidmašīnu iegādi. Saskaņā ar Q400 NextGen lidmašīnu kataloga cenu, flotes papildinājuma vērtība ir aptuveni 134,77 miljoni ASV dolāru.

Gada sākumā airBaltic paziņoja, ka kļūs par pirmo Eiropas aviokompāniju, kas uzsāks videi draudzīgus lidojumus, izmantojot turbopropelleru lidmašīnas. Projektā, kas nodēvēts par AMBER, tiks izmantotas jaunās Q400 NextGen lidmašīnas. Pateicoties šim projektam airBaltic iecerējis samazināti nolidotos attālumus, uzlabot lidojumu trajektorijas, lai izvairītos no apdzīvotām teritorijām un samazinātu trokšņa ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī samazināt degvielas patēriņu un emisijas.

Lidsabiedrība uzsver, ka jaunā trajektorija būs par līdz 30 jūras jūdzēm īsāka līdz skrejceļam salīdzinājumā ar pašlaik nolidoto attālumu un ļaus samazināt CO2 emisijas par līdz 300 kg katrā Q400 lidojumā. Kad projekts būs pilnībā īstenots, videi draudzīgie lidojumi samazinās airBaltic CO2 emisijas par pieciem miljoniem kilogramu gadā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām