Pārliecinoši pieaug eksportējošās Valmieras SŠ bizness

2011. gada 08. augusts plkst. 11:25
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šogad pirmajos sešos mēnešos Valmieras stikla šķiedra, kuras darbībā jau vairākus gadus eksports veido vairāk nekā 90%, uzrāda neto apgrozījuma, gan peļņas pieaugumu.

Kompānijas neto apgrozījums šogad sešos mēnešos sasniedzis 24,25 miljonus latu, kas ir par 27% lielāks, nekā pērn šajā laikā, bet tīrā peļņa pieaugusi četras reizes, sasniedzot 940,6 tūkstošus latu, liecina Valmieras stikla šķiedras (SŠ) publiskotais finanšu pārskats.

Vadības ziņojumā Valmieras SŠ valdes priekšsēdētājs Andris Oskars Brutāns norādījis, ka produkcijas realizācija kāpusi visos galvenajos uzņēmuma darbības tirgos, īpaši Eiropas Savienībā, kur pieaugums bijis par 33%, kā arī ASV un Kanādā, kur pieaugums sasniedzis 25%. Lai arī pusgadā sasniegtais apgrozījums ir par 9% lielāks nekā plānots, Valmieras SŠ finanšu rādītāju prognozes 2011. gadam atstāj nemainīgas: peļņa 1,4 miljoni latu un apgrozījums – 45 miljoni latu.

Valmieras SŠ darbības galvenais virziens ir stikla šķiedras un tās izstrādājumu ražošana un realizācija Eiropā, ASV, Japānā, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Ukrainā un Baltijas valstīs. Kopumā saražotā produkcija tiek realizēta 31 valstī. 75% no produkcijas tiek pārdoti ES valstīs un kopumā eksportēti 95% no saražotās produkcijas. No 2011.gada realizētās produkcijas galveno īpatsvaru vērtības izteiksmē veido stikla šķiedras sieti un audumi (58%) un stikla šķiedras diegi un rovingi (37%).

Valmieras SŠ vadība informē, ka uzņēmumā uzsākta projekta realizācija, kas paredz vienas no esošo stikla kausēšanas krāšņu pārbūvi jauna veida (ECR) stikla šķiedras ražošanai. Tas dos iespēju ražot inovatīvus produktus ar unikālām īpašībām, tādējādi nodrošinot uzņēmuma līderpozīcijas rūpnieciskās stikla šķiedras izolācijas tirgū. Investīcijas šā gada sešos mēnešos veiktas 1,1 miljonus latu apjomā, galvenokārt attīstot un paplašinot ražošanas jaudas, kas nepieciešams esošo pasūtījumu izpildes nodrošināšanai.

Valmieras SŠ lielākie akcionāri ir Vācijas Vitrulan International GmbH (36,2%), P – D Glasseiden GmbH Oschatz (26%) un P – D Management Industries-Technologies GmbH (23,9%).

Dalies ar šo rakstu