Likumi

Pārmaiņas taksometru nozarē: Iezīmējas pirmās reālās aprises

Elīna Pankovska, Egons Mudulis, 08.08.2016

DB 8. augusta vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Taksometru nozarē patentmaksu grib jau no nākamā gada; grozījumi licencēšanā un citas izmaiņas prasīs vairāk laika, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Astoņus mēnešus pēc izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē Satiksmes ministrijas (SM) informatīvais ziņojums «Pasažieru pārvadājumu ar taksometriem jomas tiesiskais regulējums un priekšlikumi tās pilnveidošanai» beidzot ir nonācis līdz valdībai. Atšķirīgie iesaistīto pušu viedokļi šajā jautājumā sola spraigas diskusijas šodienas Ministru kabineta komitejas sēdē. Lai gan ir pietiekami daudz neatbildētu jautājumu, ēnu ekonomikas nomocītās nozares pārstāvji kopumā gaidāmās izmaiņas vērtē pozitīvi un aicina virzīties uz priekšu ar normatīvo aktu grozījumiem.

Tā kā patentmaksas ieviešana ir saistīta ar valsts budžeta paketi, tad šo t.s. nodokļa avansa ieviešanas jautājumu virzīs Finanšu ministrija (FM), un ziņojumā tas netiek detalizēti apspriests. FM rosina radīt jaunu darbaspēka nodokļu maksājuma veidu taksometriem, kas ietver gan iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), gan valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Tas būs fiksēts maksājums par mašīnu 286 eiro apmērā mēnesī, kas nav atkarīgs no fizisko personu skaita, kuras veic pārvadājumus ar konkrēto mašīnu.

Patentmaksas ieviešana, protams, neatrisinās visas problēmas, tomēr uzreiz uzlabos situāciju nozarē par 50%, norāda Latvijas Pārvadātāju asociācijas (LPPA) prezidents Ivo Ošenieks.

Visu rakstu Iezīmējas pirmās reālās aprises lasiet 8. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru