Pārsvarā vajag mazas biroju telpas

2011. gada 20. jūlijs plkst. 14:40
Dalies ar šo rakstu

 Biroju tirgus ir bijis samērā aktīvs, pieprasītākas ir nelielas telpas, šā gada otrajā ceturkšņa komercplatību tirgus pārskatos raksturojušas nekustamā īpašuma kompānijas.

Pēc Ober Haus Real Estate datiem, otrajā ceturksnī biroju vidējās nomas maksas nav mainījušās, A klases biroju nomas maksa bijusi no 7 līdz 12 eiro/m2, augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 eiro/m2, savukārt B klases biroju segmentā nomas maksas ir no 5 līdz 8 eiro/m2.

Tikmēr Rent in Riga ziņo, ka vidējā A klases biroju nomas maksa 2011. gada pavasarī bija 10 eiro/m2 un salīdzinājumā ar ziemas sezonu tā neesot mainījusies. Tikmēr vidējā B klases biroju nomas maksa bija seši eiro/m2 arī tā kopš gada sākuma nav mainījusies. Savukārt gada laikā – kopš pagājušā gada pavasara A klases biroju nomas maksa ir pieaugusi par 25%, bet B klases biroju vidējā nomas maksa – par 10%.

Sākoties vasarai, biroju nomas tirgū lielāka interese ir par biroju telpām no 50 līdz 100 m2 Rīgas centrā un klusajā centrā, liecina Ober Haus Real Estate novērojumi. Klientiem svarīgi, lai pie biroja būtu autostāvvietas. Tāpat tirgū esot manīta jaunas starptautiskās kompānijas, kuras apsver iespēju ienākt Latvijā.

Neskaitot nelielos birojus platībā no 20 līdz 40 m2, pieprasījums pēc kuriem ir pastāvīgi augsts, pavasara sezonā pieprasītākie biroji bija platībā no 80 līdz 150 m2, papildina Rent in Riga. Šīs kompānijas speciālisti novērojuši, ka nereti klienti tomēr vēlas nevis atvērta plānojuma biroja telpas, bet gan birojus ar nosacīti lielu izolēto telpu skaitu.

Tirgū ir biroju centri, kuri jau ir pilnībā aizpildīti, bet joprojām ir arī tādi, kas pakāpeniski piepildās. Ēkās, kur piepildījums nav augsts, noteikti ir kādas nianses, kas nomniekiem nepatīk – neadekvāti augsti komunālie maksājumi, apsaimniekošanas izmaksas. Nozīmīgs ir arī biroju ēkas prestižs, jo var būt zema nomas un apsaimniekošanas maksa, bet ēkas aizpildījums nav augsts. Bieži vien potenciālie nomnieki ēkas prestižu un atrašanās vietu liek pirmajā vietā un nomas maksa atrodas tikai otrajā vietā telpu izvēles kritērijos, pieļauj Rent in Riga speciālists Jānis Lipša.

Uzņēmumiem esot interese gan par biroja telpu nomu, gan arī par īpašuma iegādi. Vairāk gan esot interese par ēku iegādi kompānijas vajadzībām, no 400 līdz 2000 m2 lielām platībām, norāda Ober Haus Real Estate. Kompānija savā pārskatā arī atgādina, ka biroju tirgū ir parādījušies jauni piedāvājumi – atsevišķas ēkās ir pieejami īstermiņa biroju telpu risinājumi – pilnībā aprīkoti biroji u.c.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām