Pārtikas cenu kāpums piebremzējies

2011. gada 31. marts plkst. 10:43
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šī gada martā salīdzinājumā ar februāri pārtikas produktu cenu straujais kāpums Latvijā ir apstājies.

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) rīcībā esošā informācija liecina, ka lielākajai daļai pārtikas produktu Rīgas veikalos martā salīdzinājumā ar februāri cenas ir bijušas stabilas. Visvairāk tās ir pieaugušas  mandarīniem - par 24%, Lipton Yellow Label tējai maisiņos – par 10%, galda bietēm – par 8%, austersēnēm – par 7%, galviņkāpostiem – par 7%, apelsīniem – par 6% un rīsiem – par 5%. Visbūtiskākais cenu samazinājums šajā periodā bijis zaļajām vīnogām – par 25%, plūmēm – par 11%, importa gurķiem – par 10%, redīsiem – par 9%, bet banāniem – par 6%.

Savukārt vislielākais cenu kāpums šī gada martā salīdzinājumā ar 2010. gada martu ir bijis galviņkāpostiem - par 195%, kartupeļiem - par 131%, griķiem - par 119%, sīpoliem - par 66%, galda bietēm - par 62%, fasētajam pienam ar t.s.3.5% un bumbieriem - par 40%, skābajam krējumam ar t.s. 25% - par 37%, fasētajam pienam ar t.s. 2% - par 36%. Vislielākais cenu samazinājums šajā periodā ir bijis sarkanajai paprikai - par 34%, ziedkāpostiem - par 31%, dzeltenajai paprikai - par 16%, salātiem podiņos - par 15%.

LTVC vadītāja Ingūna Gulbe norāda, ka martā salīdzinājumā ar februāri pārtikas cenas mazumtirdzniecībā ir mainījušās nebūtiski, kas skaidrojams ar to, ka liela daļa piegādātāju pārslēdza līgumus un mainīja cenas ar mazumtirgotājiem jau gada sākumā, un nav iespējama bieža cenu maiņa. Atsevišķās produktu grupās gan esot gaidāms cenu pieaugums tuvākajā laikā, jo to cenas mazumtirdzniecībā jau ilgu laiku ir nemainīgas, bet šo produktu ražošanai nepieciešamo resursu cenas ir būtiski pieaugušas vai arī palielinājušās atsevišķu produktu importa cenas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds