Pārtikas ražotāji draud ar protesta akcijām un ražošanas apturēšanu

2011. gada 22. februāris plkst. 9:23
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ja valdība turpināšot paaugstināt nodokļus un neieklausīs uzņēmējos, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) draud uz laiku apturēt ražošanu un rīkot protesta akcijas, tā raidījumā 900 sekundes norādīja federācijas vadītājs Uldis Ronis.

Viņš atzīmēja, ka sašutumu radījis valdības plāns 50 milj. Ls konsolidācijas pasākumos iekļaut arī akcīzes nodokļa paaugstināšanu. U.Ronis skaidroja, ka laikā, kad ceļas izejvielu cenas un izmaksas, tiek runāts nevis par atbalstu, bet gan jaunu nodokļu ieviešanu. U.Ronis uzsvēra, ka tas sadārdzināšot pārtikas produktus.

Pārtikas ražotājus satraucot iespējamā akcīzes nodokļa palielināšana. «Ir skaļi izskanējis minējums, ka lielākais ieguvums no šiem 50 milj. Ls, varētu nākt no alkohola. Tajā pašā laikā tiek ignorēta ēnu ekonomika. Mēs visi skaidri zinām, ka akcīzes nodokļa ieņēmumi pēdējos gados ir kritušies un pie šīs lejupejošās tendences vēl palielināt likmi, manuprāt, ir absurdi,» bilda U.Ronis.
Viņš skaidroja, ka zema pirktspēja, radot virkni citu problēmu, piemēram, bezdarba pieaugumu. U.Ronis arī piebilda, ka visgrūtāk būs tieši vidējiem uzņēmumiem, kas iepriekšējos gados ir ieguldījuši attīstībā.

LPUF pieļauj, ka gadījumā, ja nenotiks sadarbība starp nozari un valsti, lai kopējās problēmas risinātu, tādā gadījumā federācija būsim spiesta sākt risināt jautājumus latviešiem netradicionālā veidā. Piemēram, apturot ražošanu.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām