Pārtika

Pārtikas ražotāji saistībā ar izmaiņām akcīzes nodokļos prasa tikšanos ar Dombrovski un Circeni

Sandra Dieziņa, 23.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Saistībā ar Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest akcīzes nodokli neveselīgai pārtikai, Latvijas pārtikas ražotāji pieprasa tikšanos ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un veselības ministri Ingrīdu Circeni.

Pārtikas ražotāji grib uzklausīt VM izstrādātos priekšlikumus ieviest jaunus un paaugstināt esošos akcīzes nodokļus pārtikas ražotājiem. «Mūs, Latvijas pārtikas ražotājus, uztrauc VM un tās atbildīgo amatpersonu vieglprātīgā attieksme pret Latvijas ražotājiem. Mēs vēlamies redzēt veiktos aprēķinus par to, kā šādi priekšlikumi ietekmēs pārtikas nozari un tautsaimniecību kopumā, kā tas ietekmēs nodokļu ieņēmumus valsts budžetā un kā tas atsauksies uz iedzīvotāju pirktspēju,» teikts ražotāju vēstulē, kas adresēta premjeram un ministrei.

Pārtikas ražotājiem nav pieņemams tas, ka Veselības ministrija naudas līdzekļu trūkumu piedāvā risināt ar esošo nodokļu paaugstināšanu un jaunu nodokļu ieviešanu, neapzinoties iespējamās sekas. Aprēķini liecina, ka atsevišķiem pārtikas ražotājiem VM priekšlikumu ieviešana dzīvē var radīt papildu izdevumus vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, kas nopietni apdraudētu uzņēmumu turpmāko darbību. VM vēlme iekasēt papildu 20 milj. latu no pārtikas ražotājiem skars ne tikai uzņēmējus, bet vistiešākajā veidā arī patērētājus. Ražotāji pieprasa atrast laiku, lai varētu tikties ar amatpersonām, kas izskaidrotu VM izstrādātos priekšlikumus un valdības plānoto rīcību attiecībā uz šo jautājumu.