Pārtikas rūpnieku klasteris veicinās eksportspēju

2012. gada 20. jūnijs plkst. 18:34
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

22 pārtikas un atbalstošo nozaru uzņēmumi apvienojušies klasterī un plāno sadarboties eksportspējas veicināšanai.

Latvijas pārtikas nozares uzņēmumu sadarbības veicināšanas un produkcijas eksportspējas paaugstināšanas klastera projekta koordinatore Evitas Vilšķērste atzīst, ka, pateicoties šai iniciatīvai, Latvijas ražotāji spēs atbalstīt viens otru iekšējā un ārējā tirgū, kā arī ar mazāko resursu un investīciju apjomu sasniegt vairāk rezultātu, tai skaitā arī ieviest jaunas inovatīvas tehnoloģijas.

«Tā kā pārtikas industrijai – ātrās apgrozības precēm, ir sava specifika: īss produktu dzīvescikls, strauja plauktu aprite un augstas konkurences apstākļi, tas nozīme, ka produktu nepārtrauktai atjaunošanai un to tirgus virzīšanai ir vajadzīgs vairāk finanšu un cilvēkresursu, ko individuāli klastera dalībnieki dažkārt nevar nodrošināt.

Toties apvienojot savus spēkus uzņēmumi var pielāgoties tirgus noteikumiem un dodot konkurētspējīgu atbildi,» norāda klastera projekta koordinatore Evita Vilšķērste. Visi klastera dalībnieki pārstāv pārtikas ražošanas, vairuma un mazumtirdzniecības, ka arī HoReCa nozares. Klāstera izveidošanas mērķis ir stimulēt Latvijas pārtikas rūpniecības nozares uzņēmumu sadarbību un atbalstu. Šobrīd klastera vadošo uzņēmumu skaitā ir Voldemārs (Valdo), Liepkalni, Rūjienas saldējums, Hanzas Maiznīca, Adugs, Anatols, PKS Straupe, Aloja Starkelsen, Vēl Vairāk Saules, DC Holding, Venden, Rāmkalni, Mūsmāju Dārzeņi un citi. Tāpat klasterim pievienojusies zinātnes un pētniecības iestāde - LU EVF doktorantūras skola Valsts tautsaimniecības starptautiskās konkurētspējas nodrošināšanai.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām