Pārvada pār dzelzceļu K. Ulmaņa gatvē rekonstrukcijai piesaistīs papildu finansējumu

2013. gada 17. septembris plkst. 13:17
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes drošības uzlabojumiem Rīgā tiks piešķirts papildu finansējums 1,45 miljonu latu apmērā, otrdien tika lemts valdības sēdē.

Finansējums gūts, realizējot naudas pārdali no apakšaktivitātes «Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas» un aktivitātes «Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās» uz apakšaktivitāti «Satiksmes drošības uzlabojumi Rīgā», informē Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Šāda pārdale tika atbalstīta jau šā gada 20. augustā, valdībā skatot informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, Norvēģijas finanšu instrumenta un Latvijas un Šveices sadarbības programmas apguvi līdz 2013. gada 30. jūnijam. Finansējuma samazināšana abām iepriekš minētajām aktivitātēm neskars to ietvaros noslēgtos projektu īstenošanas līgumus.

Finanšu līdzekļu ietaupījums radies, apakšaktivitātes «Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas» ietvaros veicot būvdarbu iepirkumu procedūras un noslēdzot būvdarbu līgumus par zemāku cenu, nekā sākotnēji plānots, teikts ministrijas paziņojumā.

Projekts, kas paredz ceļa pārvada K. Ulmaņa gatvē rekonstrukciju, varētu tikt atbalstīts, jo Satiksmes ministrija uzskata par lietderīgu atbrīvojušos līdzekļus novirzīt reģionam ar vislielāko investīciju efektivitātes rādītāju tautsaimniecībai, rēķinot uz vienu investēto vienību, turklāt šis ceļa posms noteikts kā tranzītiela, kas ved uz stratēģiski svarīgo satiksmes infrastruktūras punktu - starptautisko lidostu «Rīga».

Dalies ar šo rakstu