Foto

Pasaulē labāk apmaksātie sportisti

Gunta Kursiša, 06.06.2013

10. Laionels Messi (Lionel Messi). Kopējie ieņēmumi - 41,3 miljoni ASV dolāru

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Golfa meistars Taigers Vudss (Tiger Woods) šogad atguvis pasaules pelnošākā sportista titulu, ko pērn bija ieguvis pusvidējā svara bokseris Floids Meivezers (Floyd Mayweather), raksta forbes.com.

T. Vudsa kopējie ienākumi veido 78,1 miljonu ASV dolāru, ko viņš guvis no uzvarām spēlēs, sponsoru piešķirtajiem bonusiem, golfa laukumu projektēšanas darba un citur, piemēram, no Tiger Woods PGA Tour video spēļu franšīzes. Kopš šī video spēle nāca klajā 1998. gadā, ASV tirgū tā nesusi 754 miljonus ASV dolāru ienākumus, liecina pētījumu uzņēmuma NPD Group dati. Tāpat T. Vudss sadarbojas ar tādiem zīmoliem kā Nike, Rolex, Upper Deck, TLC Eye Centers, NetJets, Kowa un Fuse Science.

Tā, piemēram, T. Vuds un Nike sadarbība apavu zīmolam gadā izmaksā aptuveni 20 miljonus ASV dolāru, un pastāv iespējamība, ka līgums starp golfa spēlētāju un Nike tiks parakstīs vēl uz vienu gadu, raksta Forbes. Pirmo reizi T. Vudss sadarbojās ar Nike 1996. gadā, kad tika parakstīts 40 milj. ASV dolāru vērts līgums ar piecu gadu termiņu.

Sadarbība ar Nike noslēgta arī pasaules otrajam pelnošākajam sportistam Šveices tenisistam Rodžeram Federeram (Roger Federer). R. Federers, kura ienākumi aplēsti 71,5 miljonu ASV dolāru apmērā, kopumā ar dažādiem zīmoliem slēdzis līgumus par 40 miljoniem ASV dolāru gadā. Tenisists vairāku gadu garumā sadarbojas ar Nike, Rolex, Wilson un Credit Suisse, tāpat pērn novembrī viņš šo kompāniju klāstam pievienojis arī Moet&Chadon.

Savukārt Kobe Braiants (Kobe Bryant) ir trešais pelnošākais sportists pasaulē, kā arī vislabāk apmaksātais Nacionālās basketbola asociācijas (National Basketball Association, NBA) spēlētājs. Viņa ienākumi sasnieguši 61,9 miljonus ASV dolāru. K. Braianta alga, kas veido 27,8 miljonus ASV dolāru gadā ir par aptuveni septiņiem miljoniem augstāka nekā jebkuram citam NBA basketbolistam. Savukārt zīmolu, ar kuriem viņš sadarbojas, sarakstā ir tādas kompānijas kā Nike, Coca-Cola, Turkish Airlines, Lenovo, Panini, Mercedes-Benz un Hublot.

2012. gadā vislabāk apmaksātais sportists - bokseris F. Meivezers, šā gada pelnošāko sportistu topā nav iekļuvis pirmajā desmitniekā.

Aplūkojiet galeriju augstāk, lai uzzinātu pasaules bagātāko sportistu TOP 10.

Komentāri

Pievienot komentāru