Bankas

Pasaulē vecākā banka izmantos privātā sektora palīdzību

LETA--AFP, 12.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulē vecākā banka - Itālijas Banca Monte dei Paschi di Siena (BMPS) - svētdien paziņoja, ka īstenos plānus, kas paredz vērsties pēc palīdzības pie privātā sektora, lai izvairītos no valdības realizētas glābšanas.

BMPS nedienas radījušas bažas par Itālijas ekonomiku, jo sevišķi pēc premjerministra Mateo Renci atkāpšanās no amata.

Bankas akcijas vērtība piektdien piedzīvoja strauju kritumu saistībā ar ziņām, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) noraidījusi BMPS lūgumu tai piešķirt vairāk laika līdzekļu iegūšanai, kas nepieciešami, lai izvairītos no bankas likvidēšanas. Šīs ziņas izraisīja spekulācijas, ka banka būs spiesta vērsties pēc valdības glābšanas.

Banka bija lūgusi tai piešķirt laiku līdz 20.janvārim, lai izvairītos no bankrota, taču ECB uzskata, ka papildu divas nedēļas ir nepietiekams laiks, lai stabilizētu banku.

Paziņojumā, kas publiskots svētdienas vakarā pēc padomes sanāksmes, BMPS norāda, ka tā nolēmusi īstenot plānu, lai līdz 31.decembrim nodrošinātu līdzekļus finanšu tirgos.

Iepriekš banka par ieceri izmantot privātā sektora palīdzību jau paziņoja jūlijā.

BMPS plāno pārdot tā dēvētos sliktos kredītus 27,6 miljardu eiro apmērā, kā arī palielināt kapitālu par līdz pat pieciem miljardiem eiro. Banka jau ieguvusi vairāk nekā miljardu eiro, pārvēršot obligācijas akcijās.

BMPS kopš gada sākuma zaudējusi gandrīz 85% no tirgus kapitalizācijas, bet jūlijā tā Eiropas Savienības tā dēvētajā stresa testā tika atzīta par vājāko banku.

Komentāri

Pievienot komentāru