Pasaules Banka: Krievijas IKP 2015.gadā samazināsies par 0,7% 

Pasaules Banka otrdien prognozēja, ka Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2015.gadā samazināsies par 0,7%, un brīdināja, ka ekonomiskā lejupslīde būs lielāka, ja naftas cenas turpinās samazināties.

BNS/AFP, 09.12.2014

Pasaules Banka norādīja, ka tās prognoze ir balstīta uz «visvairāk iespējamo» scenāriju, kurš paredz, ka vidējās naftas cenas 2015.gadā būs 78 ASV dolāri par barelu.

Ja vidējā naftas cena būs 70 dolāri par barelu, Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) samazināsies par 1,5%, uzsvēra banka.

«Bāzes scenārijs paredz, ka investīcijas 2015.gadā samazināsies trešo gadu pēc kārtas pastāvošās neskaidrības, Krievijas kompāniju un banku ierobežoto piekļuves iespēju starptautiskajiem finanšu tirgiem un zemāka patērētāju pieprasījuma dēļ,» paziņojumā citēts Pasaules Bankas vadošās ekonomistes Krievijas jautājumos Birgitas Hanslas teiktais.

Tiek paredzēts, ka patēriņa pieaugums samazināsies pirmo reizi kopš 2009.gada pēc «nenozīmīga pieauguma 2014.gadā», sacīja Hansla.

Pasaules Banka uzsvēra, ka Krievijai izdosies izvairīties no ekonomiskās lejupslīdes, ja vidējās naftas cenas 2015.gadā sasniegs 85 dolārus par barelu.

Kopš gada sākuma rublis ir zaudējis 40% no savas vērtības pret dolāru un 32% no vērtības pret eiro.

Krievijas ekonomiku ir ietekmējušas krītošās naftas cenas un Rietumu ieviestās sankcijas.

Naftas cenas otrdien samazinājās līdz 66,19 dolāriem par barelu.