Pasažieru vilciens vagonus aprīkos ar platākiem pakāpieniem

2013. gada 18. februāris plkst. 17:54
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

A/s Pasažieru vilciens (PV) uzsākusi dīzeļvilcienu vagonu aprīkošanu ar paplašinātiem pakāpieniem, kuriem jānodrošina ērtāka iekāpšana un izkāpšana no vilciena, informē uzņēmuma pārstāvji.

Šāds lēmums pieņemts, jo pērnā gada nogalē Siguldā tika uzsākts veidot jauna tipa paaugstinātos peronus, kuri atšķiras no pārējiem peroniem Latvijā gan augstuma, gan platuma ziņā. Rezultātā pasažieriem ir jāpārvar mazāks pakāpienu skaits, savukārt palielinājās attālums starp peronu un vilciena pakāpieniem, tādēļ dīzeļvilcienu vagonus aprīkos ar papildu pakāpienu, kurš ir platāks un nosedz attālumu starp peronu un vilcienu, skaidro a/s Pasažieru vilciens pārstāve Jana Priedniece.

Pašlaik ar platāko pakāpienu aprīkoti 43 no ekspluatācijā esošajiem 57 vagoniem, pakāpeniski notiek pārējo vagonu aprīkošana. Visu vagonu aprīkošanu plānots pabeigt līdz marta beigām.

Organizējot vilcienu reisus, dots uzdevums Valgas virzienā (tai skaitā uz Siguldu, Cēsīm, Valmieru) pēc iespējas plānot kustību tiem sastāviem, kuriem jau ir paplašinātie pakāpieni.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām