Pasažieru vilcienu Latvijai grib piegādāt 3 kompānijas

Autors: Māris Ķirsons
2010. gada 10. maijs plkst. 13:56

Jaunus elektrovilcienus un dīzeļvilcienus Latvijai vēlas piegādāt trīs kompānijas — a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca kopā ar Bombardier Transport France, Stadler Bussnang AG un Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.

Par to liecina saņemtie pretendentu pieteikumi. DB jau rakstīja, ka iepriekšējais konkursss par pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādi tika izbeigts bez rezultāta un izsludināja jaunu. Pirmajā pasažieru elektrovilcienu un dīzeļvilcienu konkursā pieteikumu bija iesnieguši pieci uzņēmumi —  Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija),  Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding (Polija), Bombardier Transport France S.A.S. (Francija), Stadler Bussnang AG (Šveice), KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA D.D. (Horvātija).

DB jau rakstīja, ka testa elektrovilciena piegāde iecerēta  1,5 gadus pēc līguma parakstīšanas ar ražotāju. Bet kopumā visu pārējo vilcienu piegāde būs jāveic līdz 2015. gadam.  Šī projekta ietvaros paredzēts iegādāties 34 elektrovilcienus (ar 4 vagonu sastāvu) un 7 dīzeļvilcienus (ar 3 vagonu sastāvu). Kopējās projekta izmaksas ir aplēstas uz 144 milj. Ls, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs nedaudz lielāks par 100 milj. Ls, bet Latvijas līdzfinansējums  — 43,9 milj. Ls jeb 30.5 % no kopējām projekta izmaksām.
 

Atslēgvārdi