Pasažieru vilcienu stūrēs Andulis Židkovs

Autors: Db
2009. gada 28. jūlijs plkst. 18:01

Otrdien, 28. jūlijā, akcionāru sapulcē par AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāju apstiprināts līdzšinējais Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andulis Židkovs, kurš izvēlēts konkursa kārtībā no 55 pretendentiem. 

Uzņēmuma jaunais vadītājs Satiksmes ministrijā strādājis ilgus gadus – sācis kā Tranzīta politikas departamenta vecākais referents 1997. gadā, pēc tam no 2001. gada vadījis ministrijas Investīciju departamentu, bet 2006. gadā apstiprināts valsts sekretāra vietnieka amatā. A.Židkovs no 2003. gada līdz 2009. gadam bijis VAS Starptautiskā lidosta Rīga padomes loceklis un šā gada jūlijā pildījis arī Pasažieru vilciena valdes locekļa pienākumus.

A.Židkovam ir augstākā profesionālā izglītība starptautisko ekonomisko attiecību jomā, bakalaura grāds inženierzinātnēs, ieguvis arī maģistra grādu ekonomikā – uzņēmējdarbībā. Izglītojies Vācijā un zināšanas papildinājis dažādos kursos: ES transporta politika, ES projektu vadība un novērtēšana, publiskās un privātās partnerības projektu vadība, kvalitātes vadības sistēma un daudzi citi.

Akcionāru sapulcē kā kapitālsabiedrības valdes locekļi apstiprināti arī Gints Karlsons, Mārtiņš Greste un Andrejs Požarnovs, kas arī izvēlēti konkursa kārtībā.