Paševica: simtlatnieku programma beigsies gada beigās

2011. gada 04. marts plkst. 9:08
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šī gada beigās tiks izbeigta tā saucamā simtlatnieku programma, raidījumā 900 sekundes norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Savukārt no 1.jūlija programmas dalībnieku stipendijas apmērs tiks samazināts no 100 Ls līdz 80 Ls. B. Paševica atzīmēja, ka aptuveni 50 tūkst. bezdarbnieku gaidot rindā uz šo pakalpojumu.

NVA vadītāja bilda, ka programmu ir laiks beigt, jo tā bija kā risinājums krīzes situācijai. Šobrīd Labklājības ministrija strādājot pie jaunas programmas, kas atbilstu šī brīža apstākļiem.

Savukārt februāra beigās bezdarba līmenis Latvijā saglabājies 14,5% apmērā, kas ir tikpat cik, janvāra beigās. Taču, skaitot matemātiski, ir nākuši klāt kādi 160 līdz 170 bezdarbnieki. B.Paševica arī piebilda, ka pēdējos trijos mēnešos bezdarba līmenis Latvijā gandrīz nemainoties, kam par iemeslu ir tas, ka netiek radītas jaunas darba vietas. Savukārt stabilizācija esot tāpēc, ka darba vietas netiekot samazinātas.

Tomēr NVA dati liecinot, ka gada laikā gandrīz uz pusi pieaudzis ilgstošo bezdarbnieku skaits un patlaban tādu ir 63 tūkst.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi