Pasniedz balvas par zinātniskajiem sasniegumiem enerģētikā

2017. gada 14. decembris plkst. 14:51
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

14. decembrī apbalvoti Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un AS «Latvenergo» rīkotā ikgadējā konkursa «Gada balva» laureāti un «Latvenergo» studiju noslēguma darbu konkursa uzvarētāji.

Atklājot balvu pasniegšanas ceremoniju, LZA prezidents Ojārs Spārītis pauda gandarījumu par Latvijas zinātniekiem, kas nozarei veltījuši visu dzīvi, bet «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs mudināja speciālistus ar nozari iepazīstināt pēc iespējas plašāku cilvēku loku. «Pasaulē enerģētikas nozare piedzīvo un piedzīvos lielas pārmaiņas, tendencēm līdzi seko arī mūsu zinātnieki, kurus aicinu par saviem veikumiem stāstīt vienkāršā valodā – tā, lai enerģētikas nozare mūsu valstī kļūtu vispārzināma,» uzsvēra Ā. Žīgurs.

Galveno, profesora Alfrēda Vītola vārdā nosaukto balvu par izcilu mūža ieguldījumu Latvijas enerģētikā, šogad saņēma Rīgas pilsētas energoapgādes ekspertu konsultatīvās padomes priekšsēdētāja un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) docente Maija Rubīna. Balva piešķirta par darbu kopu Sistēmiskā siltumapgādes kompleksa optimizācija un energoefektivitātes palielināšana, kā arī par ieguldījumu enerģētikas jomas uzņēmumos un institūcijās. Pasniedzot balvu, Ā.Žīgurs izcēla M.Rubīnas ieguldījumu Rīgas siltumapgādes rehabilitācijā. «Pateicoties šim projektam, Rīgā ir viszemākais siltumenerģijas tarifs starp visām Baltijas valstu galvaspilsētām – ar to mēs varam lepoties, jo kaimiņvalstīm šo panākumu tuvākajos gados atkārtot būs grūti,» uzsvēra Ā.Žīgurs.

M. Rubīna savu darbu enerģētikā sāka pirms 62 gadiem, pēdējos 20 gadus pavadot Rīgas domē. «Saņemt atzinību ir ļoti patīkami, tomēr jāatzīst, ka darbs enerģētikā nav individuāls. Man ir bijis liels prieks jau no paša sākuma aktīvi sadarboties gan ar nozares uzņēmumiem, gan zinātniekiem un ekspertiem,» norādīja docente.

Balvu par nozīmīgu devumu enerģētikā šogad saņēma arī RTU Enerģētikas un elektronikas fakultātes (EEF) dekāns Oskars Krievs un EEF Energosistēmu vadības un automatizācijas katedras asociētais profesors Aleksandrs Dolgicers, kā arī jaunie zinātnieki – Edīte Bieļa, Inga Iļjina, Toms Komass un Oļegs Sļiskis. Devīto gadu «Latvenergo» apbalvoja arī studiju noslēguma darbu konkursu uzvarētājus četrās kategorijās: Kvalifikācijas darbs, Bakalaura darbs, Inženierprojekts, Maģistra darbs.

Gada balva šogad tika pasniegta 19. reizi, tās tradīcija iedibināta 1999. gadā. Balva par zinātniskajiem sasniegumiem pasniegta ar mērķi motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos pētījumus enerģētikas attīstības un inovāciju vides veicināšanai.

Dalies ar šo rakstu