Pastiprinās kuģošanas līdzekļu uzraudzību iekšējos ūdeņos

2008. gada 14. februāris plkst. 14:20
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 14. februārī, izsludināti Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kuri paredz noteikt atbildību par ūdens satiksmes pārkāpumiem, informēja Iekšlietu ministrija.

Pēdējo gadu laikā tieši Latvijas iekšējos ūdeņos strauji ir palielinājusies satiksmes intensitāte. Lai paaugstinātu ūdens satiksmes dalībnieku drošību, Iekšlietu ministrija savas kompetences ietvaros ir izstrādājusi likumprojektu ar kuru paredz jaunu papildsoda veidu - aizliegumu uz noteiktu laiku iegūt kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesības un jaunu normu - iespēju atņemt personai tai piešķirtās speciālās tiesības kā kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesības. Noteikta arī šī papildsoda un minētās normas izpildes kārtība.

Tāpat grozījumi paredz palielināt piemērojamos naudas sodus. Par noteiktās kārtības neievērošanu pēc ūdens satiksmes negadījuma varēs uzlikt naudas sodu kuģošanas līdzekļa vadītājam no 200 līdz 300 latiem, bet par nepakļaušanos amatpersonas prasībai apturēt kuģošanas līdzekli varēs uzlikt naudas sodu no 300 līdz 400 latiem.

Vienlaikus likumprojekts paredz noteikt, ka personai par transportlīdzekļa vai kuģošanas līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē uz izdarītā pārkāpuma sankcijā noteikto termiņu varēs atņemt gan transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, gan kuģošanas līdzekļa vadīšanas tiesības.

Tāpat likumprojekts paredz papildināt Valsts policijas kompetenci ar tiesībām izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas par kuģošanas līdzekļu reģistrācijas noteikumu pārkāpšanu.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām