Mazumtirdzniecība

Patērētāju pārliecības krituma dēļ Maxima samazina investīciju tempu Igaunijas tirgū

LETA--BNS, 25.04.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lietuvas mazumtirdzniecības veikalu tīkls Maxima saistībā ar patērētāju pārliecības kritumu palēnina investīciju tempu Igaunijas tirgū, vēstīja laikraksts Eesti Paevaleht.

«Pētījumi liecina, ka samazinās patērētāju pārliecība. Gada sākumā tā strauji saruka līdz 2012.gada līmenim. Mēs - liels uzņēmums - savā ziņā esam sabiedrības spogulis. Pašlaik šajā spogulī atspoguļojas Austrumviru apriņķī notiekošais: ziņas par darbvietu likvidāciju izraisīja pirkumu skaita samazinājumu. Un mēs neredzam straujus problēmu risinājumus šajā reģionā,» laikrakstam teicis Maxima Eesti izpilddirektors Vigints Šapoks.

«Ņemot vērā makroekonomisko situāciju, mēs pārtraucam straujo paplašināšanos un sekojam līdzi, kas notiek Igaunijā un ārpus tās robežām. Tāpēc, ka cilvēku ienākumi taču ir atkarīgi gan no ekonomikas valsts iekšienē, gan ārpus tās,» viņš piebilda.

Šapoks stāstīja, ka pagājušais gads Maxima bijis ļoti veiksmīgs. Lietuvas grupas uzņēmums Igaunijā Maxima Eesti sasniedzis vislielāko apgrozījuma pieauguma apmēru Baltijas valstīs - pagājušajā gadā kompānijas apgrozījums sasniedza 440,8 miljonus eiro bez PVN, kas ir par 9,7% lielāks nekā iepriekš. Gandrīz puse no Maxima grupe pagājušā gada investīcijām biznesa attīstībā un atbalstā - 35,8 miljoni eiro - tika virzīti uz Igauniju, atverot 45 kvadrātmetru plašu loģistikas centru, kas ir viens no vismodernākajiem valstī, kā arī tika atvērti daži lielformāta veikali. Savukārt šogad plānots likt uzsvaru uz piegādes ķēdes un tās efektivitātes uzlabošanu.

Igaunijā arī tika atvērti četri jauni veikali un interneta veikals. 12 darbības gados Igaunijā Maxima investējusi šajā valstī kopumā 150 miljonus eiro.

Krievijas pierobežā esošajā Austrumviru apriņķī tradicionāli ir viens no augstākajiem bezdarba radītājiem Igaunijā, piemēram, martā Austrumviru apriņķī bija augstākais bezdarbs Igaunijā - 12,4%.

Maxima grupe ir holdinga uzņēmums, kas dibināts 2007.gadā. Tas pārvalda mazumtirdzniecības uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā.