Pauž aizdomas par nelikumībām vilcienu iepirkumā

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 05. marts plkst. 13:02

Elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādes konkursa noteikumi izstrādāti viena ārvalstu pretendenta uzvaras nodrošināšanai, Ministru prezidentam adresētā vēstulē apgalvo Nacionālo resursu institūta direktors Sergejs Ancupovs.

Viņaprāt, šādā veidā valsts budžetam «garām» paies aptuveni 220 milj. Ls, kas tiktu nomaksāti nodokļos, ja vilcieni tiktu ražoti Latvijā.

Db jau rakstīja, ka piedāvājumu iesniegšanas termiņš konkursā ir beidzies, un ir saņemti piecu kompāniju piedāvājumi, stāstīja valsts a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs. Piedāvājumus iesniegušas kompānijas no Spānijas, Šveices, Polijas un Horvātijas, kā arī Francijas. Tiks iegādāti 34 elektrovilcieni un septiņi dīzeļvilcieni.

S.Ancupovs norāda, ka gadījumā, ja šos vilcienus ražotu Latvijā, tad katrs no tiem izmaksātu 4,8 milj. Ls. Kopsumma iepirkumam ir apmēram 168 miljoni, bet ekspluatācijas, remonta. izmaksas tiek plānots 504 milj. latu apmērā. Visa projekta kopsumma ir 672 milj. latu. Mašīnbūves asociācijas eksperti aprēķinājuši, ka nodokļi, kas ienāktu Latvijas budžetā, veido vairāk nekā 30% no kopsummas - ap 220 miljoniem latu

Kā iespējamais uzvarētājs tiek minēts Šveices uzņēmums Stadler Bussnang AG.

Vēstulē premjerministram norādīts, ka būtu loģiski izpildīt Ekonomikas ministrijas dokumentos teikto: sniegt atbalstu mašīnbūvei – zinātniski ietilpīgai un augstas pievienotās vērtības eksporta nozarei Latvijā.