Pavļuts: zaļā enerģija ir jāatbalsta, bet tam jānotiek ekonomiski un saimnieciski

2012. gada 11. jūlijs plkst. 15:50
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Zaļā enerģija ir jāatbalsta, bet tam jānotiek ekonomiski un saimnieciski pamatotā veidā, neradot nesamērīgu izmaksu slogu patērētājiem un ekonomikai kopumā,» pēc tikšanās ar Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvjiem, kurā tika pārrunāti enerģētikas un būvniecības politikas jautājumi, norādīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Runājot par turpmāku atbalstu komersantiem, kas ražo enerģiju no atjaunojamiem resursiem,  D. Pavļuts pauda, ka Ekonomikas ministrija (EM) pašlaik veic iepriekšējos gados īstenotās atbalsta politikas revīziju un izvērtējumu. Tas tiek darīts, lai īstenotu reformas, kas atbalsta sistēmu «padarītu no izmaksu viedokļa prognozējamāku, ilgtspējīgāku, tehnoloģiski neitrālu un mazāk izšķērdīgu no valsts atbalsta un patērētāju viedokļa», norādīja ministrs.

Tāpat tikšanās laikā partijas pārstāvjiem tika skaidrota Visaginas AES Lietuvā projekta virzība. Runājot par AES būvi, D. Pavļuts atkārtoja jau iepriekš pausto, ka Latvija būtu ieinteresēta piedalīties tajā ar nosacījumu, ka tas būs Latvijai ekonomiski izdevīgs un apstiprinātos pieņēmumi, ka Visaginas AES saražotā elektroenerģijas cena būtu konkurētspējīga atvērtā Baltijas elektroenerģijas tirgū.

LZP un ministrs pārrunāja arī aktuālos jautājumus jaunā Būvniecības likumprojekta izstrādē, lielāko uzmanību pievēršot būvniecības un būvju ekspluatācijas kontroles jautājumiem - cik liela loma būvniecības kontrolē jāuzņemas pašvaldībai, kāda loma jāuzņemas augstākstāvošām kontroles institūcijām un kāda atbildība jāatstāj uz būves īpašnieka pleciem.

Diskusijā no LZP puses piedalījās valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, LZP valdes locekle Inese Aizstrauta, LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks un 11. Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

Db.lv jau rakstīja, ka «zaļie» ražotāji kļūst aktīvāki. Jūnijā Rīgā norisinājās pirmā Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klastera biedru tikšanās semināra Vēja enerģija Latvijā un Baltijas valstīs ietvaros.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām