Paziņoti Dzelzceļa vēstures muzeja metu konkursa godalgojamie projekti 

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā ceturtdien, 7.decembrī paziņoti muzeja ēkas pārbūves un teritorijas attīstības projekta metu konkursa godalgoto vietu ieguvēji. Otro un trešo vietu ieguvuši arhitektu biroji SIA 2727 un personu apvienība SIA 12 LĪNIJAS un Ilze Mekša, bet pirmo vietu komisija piešķīrusi arhitektu birojam NRJA.

Zane Atlāce - Bistere, 07.12.2017
1/3

1.vieta arhitektu birojam NRJA

Publiciātes foto

Kopumā metu konkursā saņemti seši pieteikumi, bet trijiem no tiem pieteikumi nebija atbilstoši noteiktajām prasībām, tāpēc tie izslēgti no tālākas dalības iepirkuma procedūrā.

Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs, VAS Latvijas dzelzceļš viceprezidents Ainis Stūrmanis atzīst, ka izvēle bija grūta, tomēr kopā ar pieredzējušiem speciālistiem izvēlētas godalgotās vietas, kuras visprecīzāk atbilst gan vīzijai par muzeja, gan dzelzceļa attīstību Latvijā.

Arhitektu biroja NRJA risinājuma, kam piešķirta pirmā vieta, pamatā ir piedāvājums vizuāli pagarināt esošo depo ēku, lai tā kļūtu līdzvērtīga citiem objektiem muzeja teritorijā, skaidro NRJA arhitekts Uldis Lukševics. Jaunā ēkas piebūve veidota ar atsauci uz vēsturi, izmantojot tādas pašas arhitektoniskas uzbūves jumtu kā vēsturiskajai ēkai.

Visi trīs godalgojamie projekti paredz piebūves būvniecību pie vēsturiskās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja teritorijā esošās depo ēkas un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu ar gājēju celiņiem, apstādījumiem, un teritoriju, kur paredzētas arī aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Savukārt ēkas iekšpusē arhitekti piedāvā izveidot izglītības centru un telpas pasākumiem.

Iepirkumu komisija pārbaudīs visu trīs godalgojamo vietu pretendentu un to iesniegto dokumentu atbilstību nolikuma kvalifikācijas prasībām, izslēgšanas noteikumu neattiecināmībai. Gala lēmums par konkursa uzvarētāju un godalgu sadali tiks pieņemts tikai pēc dokumentu pārbaudes.