Pēc aktīvu pārdošanas Parex plāno atgriezt Latvijas valstij ap 400 miljoniem latu

2010. gada 20. augusts plkst. 18:05
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex banka nākamo septiņu gadu laikā plāno Latvijas valstij atmaksāt aptuveni 400 miljonus latu (726,1 milj.eiro), aģentūrai Bloomberg teicis Parex bankas jaunieceltais valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams (Christopher Gwilliam).

«Kaut kas mazliet vairāk būtu ļoti labs rezultāts,» tā viņš, arī sakot, ka galvenais mērķis no Latvijas viedokļa ir tāds, ka «mēs atgriežam tik daudz naudas, cik varam no šiem aktīviem». Parex esot aptuveni 640 miljonu latu galvenokārt ieņēmumu nenesošu kredītu, tostarp daudzi ir nodrošināti ar nekustamo īpašumu Rīgas apkārtnē un aptuveni 25% citās bijušajās Padomju Savienības republikās.

Jau vēstīts, ka pēc Parex bankas, kas valsts rokās nonāca 2008.gada novembrī, sadalīšanas šogad tika izveidota jauna banka ar labajiem aktīviem (šobrīd sauc Citadeles banka), kuru arī plānots pārdot, un tā saucamā «sliktā banka», kurā palikuši galvenokārt sliktie kredīti, lielākā daļa valsts noguldījumu un saistības pret sindicētā kredīta, kā arī subordinētā kapitāla devējiem. Paredzēts, ka palikusī Parex banka darbosies pēc aktīvu pārvaldes principa un neizsniegs nedz jaunus kredītus, nedz piesaistīs noguldījumus. Līdz šim vēl nav atklāti izveidoto banku pamata rādītāji, piem., aktīvu, noguldījumu un kredītu apjoms.

Jau vēstīts, ka valsts ieguldījumi pirms sadalīšanas Parex bankā sasniedza vairāk nekā 800 miljonus latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām