Pēc biļešu cenas paaugstināšanas Rīgas satiksmei par 5% samazinājies pasažieru skaits

2015. gada 14. aprīlis plkst. 10:18
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Pēc biļešu cenas paaugstināšanas Rīgas satiksmei par 5% samazinājies pasažieru skaits.

Kā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), šis esot ļoti pozitīvs rādītājs. Marts bija pirmais mēnesis, kad vairs nevarēja izmantot par veco cenu iegādātās biļetes un esot vērojams pasažieru skaita samazinājums.

Turklāt mainījusies arī klientu struktūra, apmēram par trešdaļu palielinājusies mēnešbiļešu iegāde, jo tās esot lētākas.

Ušakovs arī informēja, ka Rīgas satiksme plāno ieviest jaunus biļešu veidus, piemēram, plānots ieviest piecu darba dienu biļeti, kuru varēs izmantot piecām dienām, bet ne obligāti pēc kārtas. Tas būs izdevīgi cilvēkiem, kuri strādā maiņas darbu.

Plānots arī ieviest biļetes diviem sabiedriskā transporta maršrutiem, kas ļaus izdevīgāk iegādāties biļetes tiem pasažieriem, kuri dodas uz darbu vai mājām ar pārsēšanos un izmanto divus transportus.

No šā gada 1.februāra stājās spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksā 1,15 eiro. Tikmēr, biļeti iegādājoties pie vadītāja, tā maksā divus eiro.

Savukārt sabiedriskā transporta mēnešbiļetes no februāra maksā no astoņiem līdz 50 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām