Finanses

Pēc ECB sapulces vērojams straujš eiro ilgtermiņa procentu likmju kāpums

Žanete Hāka, 13.03.2017

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Centrālās bankas (ECB) sapulce aizvadītajā nedēļā vērtējama ar nelielu optimisma devu, ko ECB mēģināja slāpēt, runājot par riskiem, norāda SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

Inflācija eiro zonā februārī sasniegusi 2%, kas ir virs ECB plānotā mērķa, bet bažas rada stagnējošie cipari, kurus rēķina noņemot svārstīgās energoresursu un neapstrādātās pārtikas cenas. Ekonomikas izaugsme ir pozitīva, bet riskus rada vēlēšanas Nīderlandē, Francijā un Vācijā. Strukturālās reformas dod rezultātus, bet vēlēšanas var radīt kārdinājumu neturpināt reformas, uz ko ECB atgādina, ka negrasās mūžīgi atbalstīt tirgu. Pēc ECB sapulces vērojams straujš eiro ilgtermiņa procentu likmju kāpums.

Eiro cena pēc ECB sapulces un ASV datiem ir virs 1,06 dolāriem. Piektdien publicēja ASV darba tirgus datus, kuri pozitīvi pārsteidza, pastiprinot cerības uz dolāra procentu likmju paaugstinājumu nākamnedēļ, kad 14. un 15. martā notiks ASV FRS sapulce. Februārī sektoros ārpus lauksaimniecības reģistrēti 235 tūkstoši jaunu darba vietu (vidēji gaidīja 190tk), bet bezdarba līmenis ASV pazeminājies līdz 4,7%.