Pēc helikoptera avārijas turpinās elektrolīniju tīrīšana Latvijā 

A/s Sadales tīkls, piesaistot divus apakšuzņēmējus, turpina tīrīt elektrolīnijas, kas iet cauri blīviem mežainiem apvidiem un vietām, kurās ir apgrūtināta piekļuve ar tehniku no zemes.

Gunta Kursiša, 13.7.2012
1/3

Foto: Latvenergo

Iepriekš medijos jau izskanējis, ka šonedēļ Riebiņu novada Rušonas pagastā netālu no Kastīres ciemata avārijas nosēšanos veicos Somijas firmas SIA Baltijas helikopteris helikopteris, kas veica elektrolīniju attīrīšanas darbus. Pilots un blakussēdētājs nav guvuši smagas traumas.

Līdz šim, iesaistot helikopterus elektrolīniju trašu tīrīšanā, Latvijā ir iztīrīti aptuveni 300 kilometri vidējā sprieguma elektrolīniju, kas nodrošina ikdienas elektroapgādi iedzīvotājiem. Patlaban elektrolīniju tīrīšanas darbi ar helikopteru palīdzību norit Kurzemē, un paredzēta arī darbu turpināšana Latvijas austrumu reģionos, kopumā veicot vēl 157 kilometru garu elektrolīniju posmu attīrīšanu.

Kā norāda a/s Sadales tīkls valdes loceklis Signis Rīns, izvēloties objektus trašu tīrīšanai, tiek ņemts vērā tas, vai elektrolīnijas iet cauri vai blakus blīviem mežainiem apvidiem vai vietām, kam ir apgrūtināta piekļuve ar tehniku no zemes.

Koku zaru apzāģēšana ar helikopteru gar 20 kilovoltu (kV) elektrolīniju trašu malām ir ievērojami ātrāka un kvalitatīvāka, kā arī nodrošina līdzekļu efektīvu izmantošanu, norāda a/s Sadales tīkls pārstāvji. «Ar helikopteru palīdzību vidēji 40 minūšu laikā no zariem tiek iztīrīta tāds pats elektrolīnijas posms, kas, izmantojot cilvēku roku darbu un meža tehniku, prasītu vismaz vienu vai pat divas dienas,» norāda a/s Sadales tīkls darbinieki.

«Iepriekšējo gadu pieredze atsevišķos objektos liecina, ka visefektīvākā ir trašu tīrīšana, veicot vertikālo zaru apzāģēšanu - ārpus elektropārvades līnijas augošie koki nostiprinās, un arī apgriezto zaru stumbri neveido jaunus dzinumus. Tādējādi gar elektropārvades līniju trašu malām izveidojas diezgan stabila «siena». Aptuveni piecu gadu laikā pēc apzāģēšanas koki trases shēmā izveido noteiktu kontūru, kas liecina par veiktā darba efektivitāti, veicot zaru vertikālo apzāģēšanu,» norāda a/s Sadales tīkls pārstāvji.

Šovasar vertikālo trašu tīrīšanu ar helikopteru a/s Sadales tīkls Ziemeļaustrumu un Austrumu reģionos veic SIA Baltijas helikopters, savukārt darbus Rietumu, Dienvidu, Centrālajā un Ziemeļu reģionā veic SIA Nordic Helicopter Services.

Tevi varētu interesēt

Uzņēmumi steidzas izmantot 50% sadales tarifu atlaidi, ko iespējams saņemt, izbūvējot jaunu...

Plānotie remontdarbi elektrotīklā, kuru laikā ir nepieciešams atslēgt elektroenerģijas...

Latvenergo uzņēmums Sadales tīkls tuvākajā laikā plāno iegādāties 16 kvadraciklus, DB apstiprināja...

Piektdienas, 30.aprīļa vakarā Rīgā, Nacionālās Operas teātra pievārtē notikusi ielaušanās...

«To nosaka valsts likumdošana un koplīgums, kas noslēgts starp darba ņēmēju –...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...