Pēc Kargina un Krasovicka iesnieguma sākts kriminālprocess

2010. gada 18. februāris plkst. 21:30
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Ir uzsākts kriminālprocess pēc bijušo Parex bankas īpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka iesnieguma Ģenerālprokuratūrā saistībā ar bankas noslēpuma izpaušanu.

Abi bijušie bankas īpašnieki uzskata arī par nepieciešamu nosūtīt Drošības policijai izvērtēšanai kriminālprocesa ietvaros FKTK priekšsēdētājas vietnieka Jāņa Brazovska 16.februāra izteikumus Latvijas Televīzijas raidījumā, 100.pants par to, ka V.Kargina un V.Krasovicka ģimenes pērn procentu maksājumos par subordinētā kapitāla noguldījumu Parex bankā saņēmušas kopumā 4,9 miljonus latu.

Kriminālprocess ir uzsākts pēc 329.panta, proti, par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta vai kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Sods, kas draud par šādu pārkāpumu ir arests vai ar piespiedu darbs, vai naudas sods līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Kriminālprocess ir ierosināts šā gada 8.februārī, bet tuvāku informācija netiek sniegta, jo notiek izmeklēšana, Db pastāstīja Drošības policijas (DP) priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

«20 gadu strādājot banku sektorā, mēs nekad neesam atļāvušies brīvi interpretēt vai, vēl jo vairāk, pārkāpt likumus, arī tos, kas regulē banku noslēpumu. Esam vienmēr aizsargājuši klientu intereses un mums uzticētos klientu personīgos datus. Tādēļ mēs esam šokēti par to, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kuras uzdevums ir aizsargāt noguldītāju intereses, ir vairakkārt publiskojusi strikti konfidenciālu informāciju, kā arī - un par to mums ir pamatotas aizdomas - neformāli nodevusi masu medijiem ziņas, kas nav izpaužamas,» teikts V.Kargina un VKrasovicka paziņojumā.

Dalies ar šo rakstu