Pēc rekonstrukcijas atklās Lielplatones tautas namu

2011. gada 28. septembris plkst. 15:05
Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ pēc rekonstrukcijas tiks atklāts Jelgavas novada Lielplatones pagasta kultūras nams, informē Jelgavas novada dome.

Muižas klēts telpās iedibinātais kultūras nams ar vietējo aizsargu palīdzību kā tautas nams sācis darbu 1938. gadā, un šodien tas viennozīmīgi kalpo kā Lielplatones pagasta kultūras dzīves funkciju nodrošinātājs.

Pēdējos divos gados ar Jelgavas novada pašvaldības realizēto projektu starpniecību tautas nams piedzīvojis divus apjomīgus rekonstrukcijas posmus.

Pirmās kārtas gaitā 2009. gadā nomainīts tautas nama jumta segums, lielajā skatītāju zālē veikta grīdas seguma nomaiņa, ierīkota jauna elektroinstalācija un apgaismes sistēma, nokrāsotas sienas, izremontēta viena no otrā stāva palīgtelpām. Tautas nama pirmajā stāvā tradīciju zālē, kā arī divos kabinetos nomainīta elektroinstalācija, ierīkota jauna apgaismes sistēma, nokrāsotas sienas un ieklāts jauns grīdas segums.

Savukārt šogad ir īstenota projekta 2. kārta, kuras kopējās izmaksas bijušas 98,5 tūkst. latu. Otrajā kārtā veikta atlikušo telpu rekonstrukcija – lielajā zālē ierīkota ventilācijas sistēma, izremontēta aktieru telpa, nodarbību telpa, labierīcības un pārveidota garderobes telpa, atjaunots kāpņu segums, nokrāsotas sienas un griesti, foajē nomainīts grīdas segumu un sienas noklātas ar hidroizolējošu materiālu. Apkārt tautas nama ēkai ierīkota notekūdeņu savākšanas sistēma, nomainīts āra skatuves grīdas segums un jumta segums, kā arī uzstādīta zibensaizsardzības sistēma un ierīkota ugunsdrošības signalizācija.

Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums minētos darbos bija nedaudz virs 25 tūkst. latu, bet ELFLA finansējums 90% apmērā – 73,3 tūkst. latu apmērā.

Ierēķinot rekonstrukcijas 1.kārtas darbus 43 tūkst. latu apmērā, Lielplatones tautas nama rekonstrukcija kopumā izmaksājusi 141.6 tūkst. latu, kur Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums bijis 33,9 tūkst. latu.

Būvdarbus veica PS UNI Būve.

Rekonstrukciju otrās kārtas novadā pašlaik notiekot arī Līvbērzē, Sesavas pagasta Bērvircavā, Svētes Jēkabniekos, Vircavā.
 

Dalies ar šo rakstu