Pekinā aizliedz braukt ar privātajām automašīnām

2007. gada 17. augusts plkst. 12:00
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm, veikts tests, kura ietvaros četras dienas no satiksmes tika izņemti 1,3 miljoni automašīnu, vēsta BBC. Plānots šo testu atkārtot arī nākamgad laikā, kad Pekinā notiks Olimpiskās spēles.

Tādējādi Pekina cenšas ne vien atvieglot satiksmes plūsmu uz ielām, bet arī mazināt lielo vides piesārņojumu.  

Tika cerēts, ka aizliegums izmantot 1,3 miljonus automašīnu četras dienas varētu samazināt automašīnu radītās emisijas pilsētā par 40%, tomēr biezs smogs virs Pekinas bijis vērojams arī šajās dienās.  

BBC vēsta, ka pilsētas iedzīvotāji, kuriem bija noteikts izmantot tikai sabiedrisko transportu testa dienās, kopumā izrādījuši atbalstu šai idejai, jo vēloties, lai nākamgad plānotās Olimpiskās spēles izdotos. Taču šis neesot risinājums samilzušajai problēmai ilgākā laika periodā.

"Lai gan tas ir nedaudz neērti, šajās dienās nav grūti izmantot sabiedrisko transportu. Ir pieejami taksometri, autobusi un vilciens," stāstījis kāds Pekinas iedzīvotājs. Taču vienlaikus daudzi Pekinas iedzīvotāji ikdienā labāk izvēlas doties uz darbu ar automašīnu, neraugoties pat uz faktu, ka līdz tam neilgā laikā var aizbraukt ar velosipēdu vai aiziet ar kājām.

Lai testa noteikumus nepārkāptu, uz Pekinas ielām testa dienās dežūrē 6,500 policistu.

Pekinā, kurā dzīvo aptuveni 16 miljoni cilvēku, reģistrēti aptuveni 3 miljoni transportlīdzekļu. Taču katru dienu Pekinā tiekot reģistrēti aptuveni 1000 jauni transportlīdzekļi. Turklāt esot vērojama tendence, ka automašīnu reģistrācijas apjomi pieaug.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Žaks Roge (Jacques Rogge) medijiem iepriekš sacīja, ka atsevišķi sporta veidi, piemēram, riteņbraukšana, iespējams, būs jāizņem no Olimpisko spēļu programmas, jo tiem traucēs lielais gaisa piesārņojums Pekinā.  

Austrālijas Olimpiskās komitejas prezidents Džons Koates (John Coates) jau paziņojis, ka šīs valsts atlēti ieradīsies Pekinā tikai pirms paša spēļu sākuma, lai izvairītos no iespējamām elpošanas problēmām.

Rakstu angļu valodā var lasīt BBC mājaslapā internetā.

 

 

 


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām