Nodokļi

Peļņas nodokļa tramplīns datu centriem

Māris Ķirsons, 04.02.2016

Edgars Putra

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uz peļņas nodokļa atlaidi, ieguldot vismaz 10 milj. eiro, varēs pretendēt arī investori datu centros; ar peļņas nodokli pagaidām neapliks arī lauksaimnieku subsīdijas

Tādus priekšlikumus grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Šis likums grozījumiem tika atvērts saistībā ar prasību visiem uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātājiem nodokļu administrācijā iesniegt ziņas par darījumiem ar personām, kuras reģistrētas beznodokļu vai zemu nodokļu teritorijās un valstīs, kā arī veic maksājums nerezidentiem.

Ar papildu ierosinājumiem atbildīgajā komisijā bija vērsies Saeimas deputāts un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra un Saeimas deputāts un Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

E. Putra piedāvāja papildināt to nozaru sarakstu (to vidū jau ir datorprogrammēšana), kuras kā tramplīnu var izmantot uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi, investējot vismaz 10 milj. eiro informācijas pakalpojumos. «Informācijas pakalpojumi ir viens no perspektīvākajiem IKT sektora attīstības virzieniem, jo īpaši datu apstrādes un uzturēšanas centri, tāpēc ir nepieciešami grozījumi, kas Latviju padarītu pievilcīgu datu centru investoru vidū,» sava priekšlikuma būtību skaidro E. Putra.

Savukārt otrs E. Putras un A. Krauzes priekšlikums paredz ar uzņēmuma ienākuma nodokli 2017. un 2018. gadā neaplikt saņemtās subsīdijas.

Visu rakstu Peļņas nodokļa tramplīns datu centriem lasiet 4. februāra laikrakstā Dienas Bizness.