Finanses

Pensiju 2.līmeņa plāna dalībnieki varēs kļūt par pārvaldītāja akcionāriem

Lelde Petrāne, 16.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kļūstot par pensiju 2.līmeņa plāna INVL INDEX DIRECT dalībniekiem, iedzīvotāji Latvijā varēs kļūt par pensiju pārvaldnieka akcionāriem. Trešdien, 16. augustā, prezentējot jaunu pasīvās pārvaldīšanas indeksu plānu INVL INDEX DIRECT, pensiju pārvaldes grupa Invalda INVL.

INVL INDEX DIRECT komisijas maksu veidos 0,5% pastāvīgā daļa gadā, bet mainīgā daļa, kas atkarīga no plāna snieguma, netiks ieturēta.

INDEXO Izaugsme mēneša laikā piesaistījis 13,5 miljonus eiro

Šī pensiju plāna ietvaros investīcijas tiks veiktas fondos un biržā tirgotos fondos, kas piesaistīti indeksiem. Paredzēts, ka 49% no plāna līdzekļiem tiks investēti fondos, kas iegulda akcijās, vēl 49% - fondos, kas iegulda obligācijās, savukārt atlikušie 2% tiks investēti naudas tirgos.

INVL INDEX DIRECT pensiju plāns ir paredzēts tiem iedzīvotājiem Latvijā, kuriem līdz pensionēšanās vecumam ir pietiekami ilgs laiks, tas ir, vismaz piecpadsmit līdz divdesmit gadi.

Invalda INVL grupa dibināta 1991. gadā. Šobrīd grupas uzņēmumi pārvalda vairāk nekā 20 ieguldījumu, nekustamā īpašuma un pensiju fondus (2. un 3. līmeņa), kā arī privātos finanšu instrumentu portfeļus. Aktīvu pārvaldītājs apkalpo 180 000 klientus Lietuvā un Latvijā, kā arī sniedz pakalpojumus pensiju uzkrājumu veicējiem Zviedrijā, Vācijā un Norvēģijā. Invalda INVL akcijas tiek tirgotas Nasdaq Baltijas biržā kopš 1995. gada.

Komentāri

Pievienot komentāru