Pensionāriem ļauj braukt sabiedriskajā transportā par brīvu

Autors: Db.lv
2010. gada 24. augusts plkst. 16:23

Rīgas dome absolūti vienbalsīgi ar 57 balsīm «par» šodien atbalstīja bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā pensionāriem un invalīdiem, ko eksperti ir novērtējuši kā priekšvēlēšanu laika pasākumu, vēsta Diena.lv.

Olafs Pulks (JL) debatēs norādīja, ka atlaides attiecas ne uz visiem 3.grupas invalīdiem, un viņš ir saņēmis vēstuli no invalīdu tiesību pārstāvjiem, kurā norādīts, ka vairākas invalīdu grupas tiek diskriminētas.

Bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā būs nestrādājošiem pensionāriem, 3.grupas redzes un dzirdes invalīdiem, kā arī Černobiļas seku likvidatoriem.

Opozīcijas deputātu priekšlikumu piešķirt tiesības bezmaksas transportā braukt arī 5. līdz 9.klašu skolēniem netika atbalstīts, solot pie šī jautājuma atgriezties «kaut kad nākotnē».

Šā Rīgas domes sasaukuma laikā braukšanas atlaides pilnīgi noteikti darbošoties, teica N. Ušakovs, atbildot uz Diena.lv jautājumu, jo «to var pavilkt Rīgas satiksme».

Lai nodrošinātu atlaides pensionāriem, Rīgas domes budžetā papildus būs jārod 3,5 miljoni latu gadā.

Vicemērs Ainārs Šlesers atzina, ka «šis lēmums nav 100% perfekts», taču viņš cer, ka dome spēs nodrošināt ieņēmumu daļu tik lielu, cik vajag, lai domātu par jaunām atlaidēm.