Tehnoloģijas

Pentagons aicina hakerus uzlauzt tā mājaslapas

LETA--AFP, 02.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kādreiz esi gribējis uzlauzt tēvoci Semu? Ja esi ASV pilsonis un drošības pārbaudēs esi atzīts par derīgu, tev ir tiesības to darīt, trešdien uzrunājot potenciālos interesentus, apliecināja Pentagons.

ASV Aizsardzības ministrija aicina atbilstošu atļauju saņēmušos hakerus federālās valdības pirmās šādas pilotprogrammas ietvaros pārbaudīt Pentagona kiberdrošību.

Programmas Uzlauz Pentagonu dalībniekiem, kas spēs atrast Pentagona publisko mājaslapu vājās vietas, tiek solītas naudas balvas un cita veida atzinība.

«Es vienmēr esmu izaicinājis mūsu cilvēkus domāt ārpus šīs piecstūru kastes, kas ir Pentagons, ietvara,» sacīja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

«Atbildīgu hakeru uzaicināšana pārbaudīt mūsu kiberdrošību pavisam noteikti atbilst šim pārbaudījumam. Esmu pārliecināts, ka šī inovatīvā iniciatīva stiprinās mūsu digitālo aizsardzību un galu galā pilnveidos mūsu nacionālo drošību,» piebilda ministrs.

Pilotprogramma izstrādāta, sekojot lielo uzņēmumu paraugam, kas jau rīkojuši līdzīgus konkursus centienos uzlabot tīklu un produktu drošību.

Pentagons par šo iniciatīvu paziņoja laikā, kad Kārters Kalifornijā apmeklēja Silīcija ieleju.

Šī ir jau trešā ministra vizīte pasaules datortehnoloģiju centrā. Viņš vairākkārt uzsvēris, ka Pentagonam ir jābūt inovatīvam un jāsadarbojas ar partneriem datortehnoloģiju jomā.

Kārters arī paziņoja, ka viņš grasās izveidot Aizsardzības inovāciju konsultatīvo padomi, kuru vadīs Google mātes uzņēmuma Alphabet izpilddirektors Ēriks Šmits.

Komentāri

Pievienot komentāru