Pērn neparedzēti gadījumi valstij maksājuši 81,7 miljonus latu

2011. gada 27. janvāris plkst. 11:17
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā gadā no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem kopumā izlietoti 81,66 milj. Ls, lai gan sākotnēji šādiem mērķiem bija paredzēti vien 6,9 milj. Ls.

Likumā par valsts budžetu 2010. gadam paredzētā summa līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem bija 6,9 miljoni latu, no tā izlietoti 6,76 miljoni latu. Gada gaitā budžeta naudas piešķīrums līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem palielināts vēl par 76,33 miljoniem latu, informē Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Vislielākais finansējums neparedzētiem gadījumiem gada gaitā bijis nepieciešams Veselības ministrijai, kam piešķirti 26,3 milj. Ls. Arī Kultūras ministrijai nācies prasīt ievērojamas naudas summas – kopumā 14,2 milj. Ls. Finanšu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirti 12,4 milj. Ls, Iekšlietu ministrijai – 6,4 milj. Ls, bet Aizsardzības ministrijai – 5,4 milj. Ls.

Starp neparedzētajiem gadījumiem aizvadītajā gadā bijusi, piemēram, nepieciešamība Aizsardzības ministrijai maksāt 4,8 milj. Ls, lai tā «nodrošinātu maksājumus līguma par Nīderlandes Karalisko Jūras spēku mīnu meklētāju kuģu iegādi ietvaros». Lielākā daļa no līdzekļiem, kas piešķirti Finanšu ministrijai, izmantoti, lai pašvaldībām kompensētu iedzīvotāju ienākuma nodokļa zemo iekasēšanas līmeni. Iekšlietu ministrijai bijuši nepieciešami 5,5 milj. Ls, lai nodrošinātu izdienas pensiju izmaksu.
Bet Kultūras ministrija saņēmusi 13,6 milj. Ls Gaismas pils projekta īstenošanai, liecina informatīvais ziņojums.

 

Dalies ar šo rakstu