Pērn reģistrēti pieci tūkstoši mazkapitāla SIA

2011. gada 03. janvāris plkst. 15:22
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā gadā Latvijā reģistrēti 5179 mazkapitāla sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA), turklāt teju pusei šo uzņēmumu – 44% - pamatkapitāls ir 1 Ls.

Kā ziņo Lursoft, 2010. gadā kopumā reģistrēti 12,6 tūkst. jaunu uzņēmumu. Tas ir par trešdaļu vairāk nekā 2009. gadā, kad tika izveidoti 9,1 tūkst. kompāniju.

Kā vairākkārt ziņots, no pērnā gada maija Latvijā iespējams reģistrēt SIA pat ar 1 Ls pamatkapitālu. Līdz tam šādus uzņēmumus varēja dibināt vien ar 2 tūkst. Ls pamatkapitālu. Likums gan paredz arī dažādus ierobežojumus mazkapitāla SIA reģistrēšanā, piemēram, vienam cilvēkam drīkst piederēt tikai viens šāda veida uzņēmums.

Savukārt no šī gada septembra ieviests mikrouzņēmumu nodoklis, kas ļauj uzņēmumiem vairāku citu nodokļu un nodevu vietā maksāt vienotu nodokli, kura likme ir 9%. Līdz decembra sākumam 1,9 tūkst. jauno komersantu izvēlējās maksāt mikrouzņēmumu nodokli. No šī gada jauno nodokli maksāt var arī jau esošie uzņēmumi un līdz pērnā gada decembra sākumam šādu izvēli bija izdarījuši 1,1 tūkst. jau eksistējošo firmu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta sniegtie dati.
 

Dalies ar šo rakstu