Pērn visvairāk Brīvostā pieaudzis lejamkravu apjoms

2007. gada 25. janvāris plkst. 15:09
Autori:
Dalies ar šo rakstu

2006. gadā Rīgas Brīvostā tika pārkrautas 25,35 miljonu tonnas kravu, kas ir par 3,8% vairāk nekā 2005. gadā, Db.lv informēja Rīgas dome. Visbūtiskāk, par 42,6% jeb 4,9 miljoniem tonnu, ir pieaudzis lejamkravu apjoms, par 3,9% jeb 13,8 miljoniem tonnu pieaudzis arī beramkravu apjoms.

Šodien notika Rīgas Brīvostas valdes sēde, kurā tika uzklausīta informācija par kravu apgrozījumu un pasažieru pārvadājumiem Rīgas Brīvostā.

Par galveno ostas kravu 2006. gadā uzskatāmas ogles, tās veidoja 42% no kopējā ostas kravu apgrozījuma. Pēc pārkrauto kravu apjoma Rīga ir trešā lielākā reģiona osta un vienīga no Latvijas ostām, kas 2006. gadā uzrādīja pozitīvu apgrozījuma dinamiku.

"Brīvostas attīstības radītāji apliecina arī Rīgas izaugsmes potenciālu. Tie ļauj mums novērtēt iespējas, kādas osta sniedz pilsētai. Pēdējo gadu laikā Brīvosta aktīvi iekļaujas ari starptautiskajā kravu apgrozījumu tīklā, kas ļauj mums cerēt uz vēl straujāku gan ostas, gan Rīgas attīstību", - uzsver Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ārgalis (TP).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām