Personīgais treneris uz plaukstas locītavas

2018. gada 23. februāris plkst. 12:21
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Fitbit pirmais viedpulkstenis Ionic ir teicams fizisko aktivitāšu datu vācējs, bet tā spējas sadarboties ar tālruni pieklibo

Zīmols Fitbit kustīga dzīvesveida piekritējiem ir labi zināms. Uzņēmums ražo diezgan iecienītas fitnesa aproces un nesen nolēma paplašināt produktu klāstu ar pirmo viedpulksteni Ionic. Ņemot vērā kompānijas līdzšinējās iestrādes, varēja puslīdz droši prognozēt, ka tajā galvenais uzsvars tiks likts uz fizisko aktivitāšu mērījumiem, un Fitbit nelika saviem cienītājiem vilties, bet vai Ionic ir laba izvēle tiem, kuri sagaida plašas viedpulksteņa funkcijas?

Alumīnija korpusā ietērptais Fitbit ir vizuāli atturīgs, pat mazliet garlaicīgs, toties praktisks. Tas ir 1,2 cm plāns, tikpat viegls kā vairums konkurentu un viegli palien zem krekla piedurknes.

Pēc vienkāršas savienošanas ar Fitbit mobilo lietotni, pulksteņa vadīšanā jāliek lietā trīs pogas korpusa sānos un krāsainais, skārienjutīgais 1,47 collu ekrāns. Displeja lietojamā daļa ir paprāva, pat ja apakšdaļā krietnu sloksni «noēd» zīmola vārds. Ar 1000 nitu spilgtumu tas košākajā stāvoklī ir gana spilgts, lai skaitļi un burti būtu viegli saskatāmi pat spožā saulē. Taču izšķirtspēja ir visai viduvēja.

Samsung, Apple un dažu citu ražotāju viedpulksteņu cienītājiem Fitbit liks vilties. Ionic sadarbība ar viedtālruni ir minimāla. Tajā var redzēt zvanītāja vārdu un atbildēt, ja ir pievienota brīvroku sistēma, kā arī saņemt ziņas. Pretējā virzienā gan neko nevar ne nosūtīt, ne sameklēt kontaktpersonas un piezvanīt.

Tā vietā Ionic koncentrējas uz fiziskajām aktivitātēm. Paralēli distances, laika, pulsa un tamlīdzīgiem mērījumiem viedpulkstenī ir iebūvēts virtuālais treneris.

Baterijas darbības laiks ir apmierinošs. Pasīvā režīmā, izmantojot Ionic lielākoties kā soļu, pulsa un miega mērītāju, tas ar vienu uzlādi iztika pilnas četras dienas un vēl mazliet no piektās.

Visu viedierīces apskatu Personīgais treneris uz plaukstas locītavas lasiet 23. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu