Pētījums: Igaunijas loģistikas nozare zaudējusi savas iespējas

2013. gada 19. novembris plkst. 12:55
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Jaunākā pētījuma dati liecina, ka Igaunijas loģistikas nozare pēdējo desmit gadu laikā ir zaudējusi savas iespējas salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, vēsta laikraksts Postimees.

Pētījumā teikts, ka kravu apjoms jūras transportā Igaunijā pēdējos desmit gados sarucis par 7%, bet Latvijā un Lietuvā tas palielinājies attiecīgi par 35% un 45%.

Savukārt Igaunijas ostu tirgus daļa Baltijas jūras austrumu piekrastē samazinājusies no 18% līdz 10%.

Tikmēr dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms šajā reģionā sarucis vien Somijā un Igaunijā, taču gaisa transports reģionā desmit gados dubultojies un Igaunijas ostas reģistrējušas visstraujāko izaugsmi.

Tāpat pētījumā norādīts, ka loģistikas nozare šobrīd nodrošina gandrīz 16% no Igaunijas iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb 2,55 miljardus eiro (1,7 miljardus latu), bet pirms desmit gadiem šī daļa veidoja gandrīz trešdaļu.

Loģistikas nozare nodrošina darba vietas gandrīz 82 000 cilvēkiem, un šis ekonomikas sektors valsts budžetu nodokļos un dividendēs papildina par 800 miljoniem eiro (562,2 miljoniem latu) gadā.

Pētījumā loģistikas nozares lejupslīde Igaunijā galvenokārt tiek skaidrota ar kaimiņvalstu un Igaunijas politiskajiem lēmumiem, kā arī ar ekonomikas kritumu.

Šis pētījums veikts pēc Igaunijas Loģistikas un tranzīta asociācijas rīkojuma.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām