Pētījums: Latvijas iedzīvotāji savas vecumdienas uzticētu ražošanai un eksportam

2012. gada 26. aprīlis plkst. 10:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos savus pensijas uzkrājumus ieguldīt Latvijā, un pārliecinošs vairākums no šiem respondentiem – 74% - uzskata, ka pensiju plānu līdzekļus vislabāk būtu ieguldīt ražošanas uzņēmumos, pētījumā noskaidrojusi Swedbank.

Otra biežāk nosauktā darbības joma, kurā aptaujātie Latvijas iedzīvotāji vēlētos ieguldīt pensiju plānu līdzekļus, ir eksporta uzņēmumi (36%), savukārt 43% respondentu uzsver, ka nozarei, kurā tiek ieguldīti pensiju līdzekļi, nav nozīmes - svarīgs ir ienesīgums un risks.

Savukārt vismazāk cilvēki uzticas valsts un pašvaldību, kā arī pakalpojumu nozares uzņēmumu ienesīgumam Latvijā, jo attiecīgi tikai 8% un 7% iedzīvotāju uzskata, kā pensiju plānu līdzekļi būtu jāiegulda šajās nozarēs.

Lielākā daļa iedzīvotāju (69%), kuri vēlētos ieguldīt pensiju uzkrājumus Latvijā, kā galveno iemeslu, kāpēc to vēlas darīt, norāda atbalstu valsts ekonomikai. Tāpat 18% iedzīvotāju min, ka, ieguldot Latvijā, pastāv mazāks ieguldījumu risks. Savukārt trešā daļa respondentu, kuri vēlētos ieguldīt pensijas uzkrājumus Latvijā, darītu to arī tad, ja ienesīgums vietējiem ieguldījumiem būtu zemāks nekā tikpat drošiem ārvalstu ieguldījumiem. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām