Pētījums: Pēc četriem gadiem puse interneta lietotāju izmantos viedierīces, tostarp 3D printerus

2013. gada 06. jūnijs plkst. 13:07
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

2017. gadā interneta lietošanas apjoms pieaugs līdz 1,4 zetabaitiem gadā – šis apjoms salīdzināms ar vienu miljardu DVD lejupielādi dienā visa gada garumā. Sagaidāms, ka pēc četriem gadiem interneta lietotāju skaits, salīdzinot ar situāciju šobrīd, būs trīskāršojies, norāda uzņēmums Cisco.

Gandrīz puse jeb 49% no kopējo lietotāju apjoma 2017. gadā neizmantos personālos datorus, bet gan Smart TV un 3D printerus, kā planšetdatorus un viedtālruņus. Tāpat pieaugs savienoto ierīču skaits: 4G izmantojamība, ātrāki platjoslas savienojumi, kā arī kvalitatīvāki video pakalpojumi. 2012. gadā inteneta lietotāju apjoms, kas nebija saistīts ar personālajiem datoriem, veidoja vien 26%, norāda Cisco.

«Pētījums norāda uz pieaugošo ierīču skaitu un to dažādību, piemēram, planšetdatoru un viedtālruņu straujo attīstību. Šīs ierīces ietekmē, kā patērētāji un uzņēmumi izmanto interneta un IP savienojumus. Wi-Fi ierīces un ierīces, kas tiek savienotas ar mobilo internetu, 2017. gadā veidos 68% no interneta lietotāju kopējā IP adrešu apjoma,» stāsta Eduards Tutarašvilli, Cisco pārstāvis Latvijā.

Tiek paredzēts, ka nākotnē teju puse jeb 48% pasaules iedzīvotāju būs interneta lietotāji. 2012. gadā interneta lietotāju skaits veidoja 32% no pasaules iedzīvotāju skaita.

Dalies ar šo rakstu