Karjera

Pētījums: Uzņēmumu vadītāju atalgojums Rīgā ir otrs zemākais Baltijas valstīs

LETA, 18.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji Rīgā atalgojumā saņem vidēji 1610 eiro, kas ir otrs zemākais līmenis starp Baltijas valstīm, liecina Slovākijas darba piedāvājumu portāla Profesia izstrādātā atalgojumu pētījuma Paylab dati.

Pētījums veikts deviņās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu galvaspilsētās pēdējo 12 mēnešu laikā, izanalizējot augstākā līmeņa vadītāju saņemto atalgojumu, kas ietver arī prēmijas.

No šīm valstīm vislielāko atalgojumu saņem augstākā līmeņa vadītāji Prāgā, vidējā bruto algā nopelnot 3980 eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk par vidējo ienākumu līmeni Prāgā kopumā.

Paylab norāda, ka Čehija uzrāda vislielāko atšķirību starp augstākā līmeņa vadītāju vidējo algu un vidējo atalgojumu aplūkotās valsts galvaspilsētā.

Otrajā vietā pēc uzņēmumu vadītāju atalgojuma ierindojas Bratislava, kurā šīs algas vidēji veido 3702 eiro, kas ir par 2,6 reizēm vairāk nekā vidējā alga galvaspilsētā.

Tikmēr augstākā līmeņa vadītāji ar viszemāko atalgojumu ir Viļņā, kur tie vidēji pelna 1567 eiro. Starp Baltijas valstīm labākais rādītājs ir Tallinā, kur kompāniju vadītāji saņem 2011 eiro, bet Igaunijas galvaspilsēta kopumā ierindojos sestajā vietā.

Rīga šajā deviņu valstu sarakstā ieņēmusi astoto vietu.

Pētījums arī norāda, ka Rīgas iedzīvotāju vidējais atalgojums veido 894 eiro, kas arī ir astotais zemākais rādītājs. Viļņa ar 920 eiro ierindojas septītajā vietā, bet Tallina ar 1156 eiro ir piektajā vietā.