Pētījums: Visapmierinātākie auto braucēji - Toyota Prius, Honda Jazz un Lexus IS īpašnieki

2008. gada 20. augusts plkst. 13:37
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Toyota hibrīdauto Prius, Honda Jazz un Lexus IS ieņēmuši pirmās vietas J.D. PowerandAssociates un What Car? organizētajā 2008.gada Lielbritānijas klientu apmierinātības indeksa pētījumā.

picturegallery.366a7caf-7c50-43fc-93e5-ae481d2f7abd

Lai noskaidrotu klientu visatzinīgāk novērtēto auto modeļus un ražotājus, tika izvaicāti vairāk nekā 16 000 auto īpašnieku, kas novērtēja 28 autoražotājus un 100 dažādu auto modeļu, sākot no pilsētas mašīnām līdz pat apvidus automobiļiem.

"Kādēļ prasīt tikai draugiem, vai viņi ir apmierināti ar savu auto, ja vari pavaicāt 16 tūkstošiem autovadītāju," pētījuma būtību skaidro Whatcar.lv galvenais redaktors Jānis Kulmanis, atzīmējot, ka pētījumā tika izvērtēti transporta līdzekļi, kas reģistrēti no 2005.gada septembra līdz 2006.gada augustam.

Auto modeļu topa augšgalā jau otro gadu ierindojies Toyota Prius. Tā īpašnieki 1000 punktu skalā savu auto novērtējuši ar 901 punktu, izceļot šī modeļa augsto kvalitāti un drošību. “Prius jau tagad ieguvis ikonas statusu, pateicoties tā zaļumam. Tagad tiek pierādīts, ka tas ir ne vien videi draudzīgs, bet arī drošs un pietiekami vienkāršs, uzticams un lielisks auto, kuru vērts iegādāties,” stāsta J.Kulmanis.

Honda Jazz, kas nopelnījis 872 punktus, ieguvis otro vietu kopvērtējumā. Šis auto lietotāju simpātijas izpelnījies ar komfortablo salonu, automašīnas vadīšanas īpašībām, uzticamo motora darbību. Pēc lietotāju teiktā, tas ir auto, kas faktiski neplīst. Savukārt trešo vietu vispārējā vērtējumā ieņem automašīna Lexus IS. Šī auto īpašnieki atzinīgi izteikušies par automašīnas iekšējās uzbūves kvalitāti, kā arī slavējuši auto dizainu un gaitas īpašības. Tajā pašā laikā automašīnas virsbūvē konstatētas nepilnības, un uzticamība auto tehniskajām funkcijām novērtēta kā viduvēja – liela daļa īpašnieku sūdzējušies par motora nepilnībām, turklāt klienti atzīmējuši arī, viņuprāt, nesamērīgo degvielas patēriņu.

Starp visiem auto ražotājiem Japānas luksusa auto zīmols Lexus jau astoto gadu pēc kārtas ieguvis augstāko vērtējumu jeb 866 punktus. Lexus vēl aizvien sasniedz īpaši augstus rezultātus četrās galvenajās jomās: kvalitāte, drošība, apmierinātība ar servisu un automašīnas izskats. Piecu labāko autoražotāju vidū ierindojas arī Škoda (846), Honda (844), Toyota (836) un Jaguar (833).
 Honda ir saņēmusi trīs godalgotas vietas modeļu segmentos par Jazz (mazauto), FR-V (miniveni) un CR-V (apvidus auto). Divi Toyota modeļi ir ierindoti pirmajās vietās atbilstošajos auto klašu segmentos: Prius (ģimenes auto) un Aygo (pilsētas auto). Vēl godalgotās vietās ierindojušies Škoda Octavia (mazie ģimenes auto) un Jaguar S-Type (luksusa auto).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām