PF Ķekava panāk izlīgumu ar administratoru

2012. gada 09. maijs plkst. 8:07
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Panākts mierizlīgums starp Putnu fabriku Ķekava un maksātnespējas administratoru Olafu Švanku.

Par to liecina Putnu Fabrikas Ķekava (PF Ķekava) sniegtā informācija. Lai mierizlīgumu panāktu, notikušas ilgas, garas un sarežģītas diskusijas. Sarunu rezultātā administrators iesniedzis savu skaidrojumu par to, kāpēc iepriekš bija rīkojies tā un ne citādi, savukārt PF Ķekava atsauca savu prasību tiesā, lai situācijai tomēr būtu racionāls iznākums. Patlaban darbs pie TAP īstenošanas turpinās ar līdzšinējo administratoru, informē PF Ķekava pārstāvji. Komentējot situāciju, PF Ķekava valdes loceklis Andris Vilcmeiers norāda: «PF Ķekava iepriekš vērsās Rīgas rajona tiesā ar lūgumu atcelt maksātnespējas administratoru, kā arī bija pieprasījusi maksātnespējas administratoram sniegt skaidrojumu par veiktajām darbībām. PF Ķekava to saņēma 7. maijā. Maksātnespējas administratora sniegtais situācijas izskaidrojums ir novērsis iepriekš radušās nesaskaņas un pārpratumus, tādēļ uzņēmums iesniedza tiesai lūgumu tiesvedību izbeigt. Jāatzīmē, ka iesaistītās puses vairākas dienas meklēja optimālāko risinājumu, lai izbeigtu radušos situāciju racionālā veidā. Rezultātā abas iesaistītās puses – gan maksātnespējas administrators, gan PF Ķekava -turpinās dialogu un darbu pie TAP plāna īstenošanas.»

Jāatgādina, ka iepriekš PF Ķekava vadība cēla trauksmi par to, ka maksātnespējas administrators, iespējams, veicis darbības, kas vērstas uz uzņēmuma maksātnespējas iniciēšanu un uzņēmuma mākslīgu pārņemšanu. PF Ķekava vadība prasīja skaidrojumu administratoram, kā arī vērsās Rīgas rajona tiesā ar lūgumu atcelt tiesiskās aizsardzības procesa administratoru Olafu Švanku, kā arī noteikt termiņu jauna administratora amata kandidāta ieteikšanai. O. Švanks gan DB iepriekš noraidīja publiski izskanējušos pārmetumus un sacīja, ka darbojas Maksātnespējas likumā noteikto pilnvaru un uzlikto pienākumu ietvaros.

PF Ķekava ir lielākā putnu gaļas ražotne Baltijā, tai ir vairāk nekā 40 tirdzniecības vietas. Jāatgādina, ka pagājušā gada nogalē sākās fabrikas TAP virzīšana, kas šā gada janvārī ar Rīgas rajona tiesas lēmumu rezultējās tiesiskās aizsardzības piešķiršanā. To atbalstīja kreditoru vairākums - 92%, tostarp SIA Lielzeltiņi, SIA Rīgas kombinētās lopbarības rūpnīca, Valsts ieņēmumu dienests un Nordea Bank Finland plc.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām