Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tabakas izstrādājumu ražotājs Philip Morris International (PMI) paziņojis par plānotajām izmaiņām uzņēmuma vadībā. PMI līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Luijs Kamiljeri (Louis Camilleri) ir paziņojis, ka personisku iemeslu dēļ aiziet no amata, un, ievērojot pēctecības principu, viņa vietā par kompānijas valdes priekšsēdētāju iecelts pašreizējais uzņēmuma izpilddirektors Andrē Kalancopuloss (André Calantzopoulos), kurš amata pienākumus sāks pildīt tieši pirms ikgadējās akcionāru sapulces 2021. gada maijā. Savukārt viņa amatu ieņems Jaceks Olčaks (Jacek Olczak).

Šī plānotā amatu pēctecība nodrošinās vienmērīgu amata pienākumu pārņemšanu un uzņēmuma pārvaldības nepārtrauktību. Kopš PMI kļuvis par neatkarīgu uzņēmumu, Kamiljeri, Kalancopuloss un Olčaks ir strādājuši ciešā sadarbībā. Viņiem ir kopīgs stratēģisks redzējums, un viņu vadībā PMI ir guvis ievērojamus sasniegumus, tostarp biznesa stratēģijas maiņu un neapstrīdamu vadību globālajā tirgū bezdūmu produktu segmentā.

Jaunais PMI valdes priekšsēdētājs Andrē Kalancopuloss uzsver: “Septiņu gadu laikā, kopš esmu bijis šīs kompānijas izpilddirektors, mēs esam iezīmējuši PMI jaunu attīstības kursu un radījuši labākas, zinātniski pamatotas alternatīvas tiem pieaugušajiem, kuri citādi turpinātu smēķēt. Mums pieder pasaulē vadošais produktu portfelis, kurā ietilpst gan tradicionālie, gan bezdūmu produktu, izcila komanda ar augstu veiktspēju, spēju mācīties un pielāgoties tendencēm. Mēs esam gatavi turpināt iesākto un gūt panākumus arī nākotnē. Esmu ļoti priecīgs nodot izpilddirektora atbildību Jacekam Olčakam. Gadu desmitiem cieši sadarbojoties ar Jaceku, es labi zinu, ka viņa aizrautība un uzticība uzņēmumam un mūsu darbiniekiem, kā arī centieni sasniegt rezultātus un dziļās zināšanas par mūsu produktiem, vērtībām un investoriem, padara viņu par ideālu vadītāju, lai nodrošinātu uzņēmuma pastāvīgu izaugsmi un celtu tā vērtību.”

Jaceks Olčaks pievienojās PMI 1993. gadā un strādājis dažādos finanšu pārvaldības un uzņēmuma vadības amatos visā Eiropā, tostarp kā Polijas un Vācijas PMI filiāļu izpilddirektors, kā arī Eiropas Savienības reģiona prezidents. No 2012. gada augusta viņš ir PMI finanšu direktors un kopš 2018. gada janvāra – izpilddirektors.

Philip Morris International ir nozares vadošais uzņēmums inovatīvo bezdūmu produktu izstrādē un tirdzniecībā, kas ir uzstādījis mērķi jau pārskatāmā nākotnē aizstāt tradicionālos produktus, kā parastās cigaretes, ar samazināta riska bezdūmu produktiem, kas sniegs būtiskus pozitīvus efektus smēķētājiem un visai sabiedrībai kopumā. Izmantojot daudzdisciplīnu pētījumus produktu izstrādē, vismodernākās tehnoloģiju iespējas un zinātnisko pamatojumu, PMI mērķis ir nodrošināt, ka tā radītie bezdūmu produkti atbilst pieaugušo patērētāju vēlmēm un stingrajām normatīvajām prasībām.

Pēc PMI aplēsēm jau vairāk nekā 12 miljoni pieaugušo smēķētāju visā pasaulē ir pārtraukuši tradicionālo cigarešu smēķēšanu, to aizstājot ar PMI izstrādāto inovatīvo tabakas karsēšanas sistēmu IQOS, kas pieejama jau vairāk nekā 60 pasaules valstīs. IQOS ierīcē tabaka tiek karsēta, nevis dedzināta, tā radot par 95% mazāk kaitīgu ķīmisko vielu un savienojumu salīdzinājumā ar parastajām cigaretēm. ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA), kas ir viena no pasaules vadošajām sabiedrības veselības aizsardzības aģentūrām, iepazinās ar PMI zinātniskajiem pierādījumiem un 2020. gada jūnijā izsniedza modificēta riska tabakas izstrādājumu atļauju IQOS sistēmai.

IQOS tirdzniecība Lietuvā tika uzsākta 2017. gadā, Latvijā – 2018. gadā, un no šīs nedēļas inovatīvā tabakas ka

Komentāri

Pievienot komentāru